NOVINKA: Spím v Hitlerově pokoji. Kontroverzní Tenenbom tentokrát píše o Německu

Spím v Hitlerově pokoji (FB)

Spím v Hitlerově pokoji | FOTO: FB

Spím v Hitlerově pokoji. Tak se jmenuje nová kniha známého spisovatele Tuvii Tenenboma, kterou si můžete objednat také na e-shopu FORUM. I tentokrát ji vydalo nakladatelství Zeď. Tenenbom se v ní věnuje Německu, které tento izraelsko-americký autor celé procestoval. A nebojí se žádného tématu.

„Nezapomněli dnešní Němci pro samou proklamovanou lásku k jiným kulturám a cizincům na šest milionů mrtvých Židů? Začali je najednou po staletích nenávisti milovat? Ale nechme Židy Židy. Jací vlastně dnešní Němci jsou?“ píše se v anotaci knihy.

Aby se dopátral odpovědí, procestoval izraelsko-americký spisovatel a novinář Německo křížem krážem. Mluvil se stovkami lidí, od těch obyčejných po špičkové politiky, od aktivistů po kapitány průmyslu, od narkomanů po hoteliéry, od nácků po sluníčkáře, od rabínů po imámy, od Turků po východní Němce, a k tomu všemu spal jako Hitler.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Těm všem klade chytré i zdánlivě naivní otázky, aby je vyprovokoval – což se mu často daří – a zjistil, co si doopravdy myslí. Následně skládá obrázek, který je neobyčejně vtipnou a zároveň alarmující zprávou o dnešním Německu, zemi, k níž vzhlíží celý svět. Jestli totiž Tuvia Tenenbom něco není, pak rozhodně není politicky korektní.

Jeho kniha je plná zábavných dialogů i pronikavých pozorování. Za vším tím vtipem jsou ale často překvapující i kruté pravdy, o kterých bychom raději nevěděli. Tenenbom není ani levičák, ani pravičák, chce zkrátka znát pravdu. A tak dráždí úplně všechny.

Tenenbom napsal i další zajímavé knihy – Krysy Jejího Veličenstva, Všechny jejich lži a Chyťte Žida!. Všechny můžete zakoupit na e-shopu FORUM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner