Novinky u Babiše. Naučil se nové slovíčko a dělá opozici sám sobě. Diví se, jak je jeho vláda neschopná

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Bamlanivimab. Tak tohle slovíčko se nově naučil Andrej Babiš. A protože je hrdý na to, že ho umí vyslovit, tak ho opakuje několikrát denně. Název tohoto léku také opakoval ve svém nedělním PR pořadu Čaulidi.  Apeloval tam na obyvatele České republiky, aby lék požadovali od lékařů. On prý ho zajistil a lidé se teď musejí hlásit, vysvětloval.

Otrlý divák, který tradiční nedělní chvástání premiéra sledoval, se nemohl zbavit pocitu, že se dívá na teleshopping a na dosti zoufalého obchoďáka nabízející svůj báječný produkt.

FORUM 24 (archiv)

A ještě jedna zajímavost se odehrála ve včerejším Čaulidi. Babiš se staví do opozice proti své vlastní vládě a sám proti sobě. Vymezil se například proti ministerstvu zdravotnictví, kritizoval problémy se sčítáním lidu a litoval toho, že za březen dosáhne číslo zemřelých kvůli čínskému viru v ČR pět tisíc lidí. „Já vůbec nechápu, proč naše ministerstvo je tak omezené z hlediska těch indikací. Ty naše indikace jsou proti Spojeným státům nebo Evropské unii nejpřísnější. Já usiluju o to, aby to ministerstvo rozšířilo, ale všechno jim dlouho trvá, postěžoval si premiér na vládu.

Člověk by měl skoro pocit, že k němu promlouvá opoziční politik, a ne premiér, který má na vše, co kritizuje, přímý vliv a a za vše odpovědnost. Za to, jakého má tato země ministra zdravotnictví, samozřejmě může premiér. Za to, kolik zemřelo lidí kvůli neschopnému státu, může premiér. A sčítání lidu? I o tom, kdo povede Český statistický úřad, rozhoduje premiér a jeho vláda.

Babiš odkrývá, s čím bude nejspíše kandidovat. S tím, že on za nic nemůže a podívejte se na tu neschopnou vládu, za to mohou ti ministři, ne premiér. On jim to vysvětloval, ale oni to dělali špatně. On se snažil a moc ho všechno mrzí, vždy mu to někdo kazil. Opozice, lyžaři z Itálie, živnostníci, lidé na náplavce. Prostě všichni. Že je to absurdní? Ano, je. A právě proto je dost možné, že tuto strategii Babišům PR tým využije.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]