Novinky v absurdistánu. Zakázané trhy a tři miliony pokuty pro vlekaře, který pustil vlek

Pan doktor Babiš (twitter/Andrej Babiš)

Pan doktor Babiš | FOTO: twitter/Andrej Babiš

Česká republika přináší pod vedením Andreje Babiše každý den mnohá překvapení. Co to bylo v sobotu? Pozornost upoutaly dvě informace. Nově byly od tohoto dne zakázány trhy a policisté informovali o tom, že přistihli vlekaře, který pro pár desítek lidí nechal běžet lyžařský vlek. Hrozí mu tři miliony pokuty. Jeden vládní úspěch vedle druhého.

Vláda na konci týdne vymyslela, že zemi z rostoucího počtu nemocných a kolabujícího očkování vyvede tak, že zakáže trhovcům, aby prodávali své zboží na trzích. Ty jsou totiž nejnebezpečnější. Ne velké tovární haly nebo hobbymarkety a supermarkety. Ty jsou v pořádku. Ovšem čínská chřipka se nejvíce šíří na trzích venku. Alespoň si to myslí Andrej Babiš a jeho vláda.

FORUM 24 (archiv)

Stát bude zase o něco bohatší. Policisté totiž rozkryli zásadní zločin. Ve skiareálu v Čenkovicích na Orlickoústecku byl v provozu vlek. Stejně tak v areálu Vaňkův kopec. Lyžaři si tam klidně lyžovali a jistě ve velkém předávali čínskou chřipku. Proto policisté vše zdokumentovali. Rebelujícím vlekařům hrozí pokuta tři miliony korun.

Sobotní dění v absurdistánu tak poměrně slušně navázalo na pátek. Ten naplnila debata o skandální vládní marketingové kampani za půl milionu korun. A dále informace o likvidaci polní nemocnice v Letňanech. Když vláda rozhodla o jejím vybudování, kritici upozorňovali na tři věci: 1. že je zařízení zbytečné, 2. že má sloužit jen pro PR premiéra, 3. že Česká republika nemá personál, který by zajistil provoz tohoto zařízení, proto nikdy nebude plnit svůj účel.

A co se stalo? Polní nemocnice v Letňanech se ukázala jako zbytečná, protože Česká republika nemá zdravotnický personál, který by zajistil chod takového zařízení. Mnohé nemocnice jsou už teď na pokraji personálního kolapsu. Stát tak vyhodil dalších padesát milionů za to, že se do Letňan zajel Andrej Babiš vyfotit a že mohl ve svém Čaulidi stále dokola opakovat, jak jeho vláda postavila polní nemocnici.

Ani neděle nebude snadná. Za prvé, v Otázkách Václava Moravce bude mluvit předseda sněmovny Radek Vondráček o tom, že je v ČR vše skvělé a jak vláda celou krizi bezvadně zvládá. Za druhé, odpoledne bude své tradičně hodnotné názory sdělovat národu pan prezident v rádiu. No a za třetí, večer pan premiér přinese další dávku moudra v Čaulidi. Další pěkný den v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu f[email protected]

Revue Forum Banner