Novinky z Babišova města: Lidé nechtěli u domů opravnu kamionů, tak budou mít střelnici

Střelecké centrum má vyrůst na okraji Lovosic, nedaleko obytné čtvrti.  (streleckecentrum.cz)

Střelecké centrum má vyrůst na okraji Lovosic, nedaleko obytné čtvrti. | FOTO: streleckecentrum.cz

Lovosice, přezdívané Babišovo město, se vyplatí sledovat. Osmitisícové město je zajímavé tím, že tu má Babiš dvě své stěžejní chemičky, Lovochemii a Preol. Pochází odtud Monika Babišová, která i tyto chemičky nyní formálně řídí. Mimochodem, před lety tu začínala jako asistentka na sekretariátu, kde poznala Babiše. Lovosice jsou pro premiéra perlou nejen díky výše uvedenému. Lidé ho tady mají rádi. Ve volbách zde získalo ANO i necelých 60 % hlasů.

Místní obyvatele teď ale bude zajímat nová kauza. Na okraji města má totiž vzniknout rozsáhlá střelnice. Ironií je, že budova má vyrůst jen několik desítek metrů od pozemku, kde se společnost Volvo pokoušela několik let prosadit stavbu opravny kamionů. Proti tomu bojovali obyvatelé vilové čtvrti Nové Klapý. Obávali se hluku. Nakonec vyhráli. Volvo svůj záměr odvolalo. Současně ale oznámil František Matějka stavbu střelnice, která má být v provozu již v příštím roce.

Má jít o nezvykle rozsáhlou střelnici s užitnou plochou deset tisíc metrů. Nejdelší tunel ve střelnici má mít délku 100 metrů. Projekt se jmenuje Národní střelecké centrum a střely tu mají létat každý den v roce. Střelnici chce postavit spolek, který reprezentuje František Matějka, bývalý člen Svobodných, který na sebe naposledy upozornil jako lídr „strany“ s názvem Referendum. Matějka dlouhodobě bojuje za odchod ČR z EU. Jeho strana ve volbách zcela propadla.

Lovosice, město na okraji Českého středoří, tak získá další „zajímavost“. Z jedné strany město lemují chemičky pana premiéra, z další strany jsou to logistické plechové haly, ke kterým teď přibude ještě celoročně otevřená střelnice. Lovosičané, kterým se nelíbil nápad na stavbu opravny kamionů, musejí být nadšení. Národní střelecké centrum se na svém webu chlubí tím, že má velkou podporu vedení města. Rada města je tvořena členy ANO a KSČM.  „Vážíme si velké podpory a pomoci, které se nám dostává od řady jednotlivců, organizací a institucí při realizaci našeho záměru. Rádi bychom ale vyslovili zejména poděkování městu Lovosice, které nás přijalo s otevřenou náručí a oprávněně vidí v Národním střeleckém centru nového partnera při rozvoji města a celého regionu,“ chlubí se skupina Františka Matějky na webu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]