Noviny, které řídí Monika Babišová, mlčí o dalším podrazu Andreje Babiše

Dva nejvýraznější tištěné tituly společnosti Mafra, kterou formálně ovládá Monika Babišová, opět mlčí o podrazu Andreje Babiše. Zatímco monstrózní divadlo a podraz, který Babiš se Zemanem nachystali ČSSD, zaplnil otvíráky nebabišovských médií, Mf Dnes a Lidové noviny tradičně mlčí a snaží se nastolit jiná témata, než jsou problémy a kauzy Andreje Babiše.

„Krásná“ je například sobotní titulní strana Mf Dnes. Jasné a závažné téma editoři přehlédli, na místo skandálního Babiše čtenářům servírují informace o zdanění uhlí, o autě Jamese Bonda a o útocích na policisty v Opavě. Lidovky pro změnu píší o tom, jak jsou v ČR úspěšné ruské weby. Šmardu zmiňují v jedňáku napravo.

Tak jako už opravdu mnohokrát, je i teď nutné ptát se, zda jsou novináři, kterým v konečném důsledku šéfuje manželka premiéra a dva právnící, tak neschopní, že nedokáží rozpoznat závažné téma dne, nebo zda naprosto rezignovali na poslání novináře. Nejpravděpodobnější je kombinace obou možností.

Neschopnost provádět určitou profesi, je nejjednodušší řešit změnou zaměstnání. Poptávka je například po míchačích těsta v pekárnách a po pracovnících v zemědělství. Ovšem fakt, že se za peníze od paní premiérové (ve skutečnosti od premiéra) stali tito „novináři“ pracovníky propagandy premiéra a účelově svým čtenářům zamlčují mnoho závažných informací, je naprosto neomluvitelný a hluboce ostudný. Tenhle typ lidí s sebou nesl každý režim.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner