Novodobý fenomén ve světě financí – investiční platformy

(Unsplash)

FOTO: Unsplash

Svět financí představuje svět, který je v neustálém pohybu a vyvíjí se téměř každou minutu. Hodnota investice, která platila před pěti minutami, může vypadat aktuálně úplně jinak – mezitím mohla klesnout nebo naopak – posílit. Novodobým fenoménem jsou investiční platformy. Investiční platformy slouží nejen ke zvyšování životní úrovně nás jako investora, ale také budování našeho majetku do budoucnosti.

Proč nespořit na běžných účtech v bance?

Podle posledních statistik mají obyvatelé České republiky na bankovních účtech v bance uloženo více než 30 miliard EUR. Problémem je, že tyto účty neprodukují téměř žádné úroky. Peníze na sebe nevydělávají, dokonce jsou vystaveny znehodnocování – toto riziko je opravdu vysoké a dokonce až nepotřebné. V časovém horizontu 5 let mohou peníze uložené na běžných účtech ztratit dokonce více než 10% z aktuální hodnoty. Máte-li v dnešní době 3000 korun, za pár let to může být už jen 2700 korun, což představuje poměrně velkou ztrátu. Jedním ze způsobů, jak zabojovat vůči inflaci, je využití investičních platforem.

Co všechno víte o investičních platformách?

Investiční platforma představuje poměrně důležitý nástroj pro investora samotného. Kromě investičních platforem rozlišujeme také komerční a transakční platformy. Každá z nich je jiná a každá odpovídá jiným preferencím individuálních investorů. Investiční platforma představuje rychlé, spolehlivé a efektivní řešení, přístup k různým nástrojům a také nabízí řadu funkcí, které usnadní analýzy. Před výběrem investiční platformy je vždy ideální provést důkladnou analýzu, zda se tato platforma hodí pro Forex investování, případně jaké další alternativy existují. Analýza vám rovněž poskytne odpověď na otázku, který makléř bude pro vás ten nejlepší a nejvíce vyhovující.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]