Novoročně z Agrofertu: Babišův projev otiskly Lidové noviny i MF DNES

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně  (ČTK)

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš má dvoje noviny, a to je potřeba ukázat hned zkraje roku 2020. Prostě jak na Nový rok, tak po celý rok. A na Nový rok měl předseda vlády v hlavním vysílacím čase projev, za který by se rozhodně nemusel stydět ani v roce 1983. Je ovšem místo, kde se za něj nemusí stydět určitě, a tím jsou jeho noviny.

Lidové noviny, které vyšly 2. ledna, otiskly projev předsedy vlády na komentářové stránce v plném znění, přičemž o něm informovaly ještě na dalších dvou stranách, a to včetně té titulní. Asi náhoda.

Samozřejmě ale nezahálela ani MF DNES patřící taktéž do koncernu Agrofert. Sice je u textu uvedeno, že byl redakčně krácen, ovšem i tam si v komentářích projev přečtete téměř celý. Tak kdyby vám náhodou někde unikl, v holdingových novinách rozhodně ne.

Pro srovnání – Hospodářské noviny i Právo přinesly pro své čtenáře běžné informativní články o novoroční řeči předsedy vlády, jeho tisk nastolil přístup hodný novin, které vycházely před rokem 1989.

Není to ale nijak překvapivé, protože i projev, ve kterém jsme se dozvěděli, jak se díky Babišovi máme skvěle, patřil do stejného období našeho národa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]