Novotného dopis čínskému ministrovi publikoval přední tchajwanský server

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný v obecní multikáře  (Twitter Pavla Novotného)

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný v obecní multikáře | FOTO: Twitter Pavla Novotného

Dopis starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného šéfovi čínské diplomacie nezapadl. V úterý odpoledne jej publikoval přední anglickojazyčný tchajwanský server Taiwan News. V kompletním překladu byla část slov vytečkovaných, žádné ale nechybělo.

Printscreen Taiwan News

Příspěvek o zahraničněpolitickém počinu řeporyjského starosty se ocitl v oddílu nejčtenějších článků.

 

Server Taiwan News uvedl Novotného dopis titulkem „Český starosta nazývá čínskou komunistickou stranu ‚drzými klauny'“. Text doplněný o snímek předmětné „depeše“, jak Novotný dopisu sám říká, obsahuje i anglický překlad tohoto dokumentu.

Taiwan News

Anglický překlad Novotného depeše publikovaný v Taiwan News

 

Taiwan News je zpravodajský server navazující na donedávna vycházející stejnojmenný deník se 70letou tradicí. Popisuje rozsah české delegace na návštěvě Tchaj-wanu a připomíná výhrůžky čínského ministra zahraničí předsedovi českého senátu Miloši Vystrčilovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]