Novotný: Jestli za bolševika Ondráčka skončím ve vězení, moji politickou kariéru to neukončí

Pavel Novotný (FB Řeporyje oficiální)

Pavel Novotný | FOTO: FB Řeporyje oficiální

Pražské Řeporyje se pod taktovkou svého starosty Pavla Novotného (ODS) začaly těšit nebývalé pozornosti, tentokrát by se jí ale on sám raději vyhnul. Na podzim se ruská propaganda roztočila na plné obrátky, když Novotný oznámil záměr vybudovat pomník vlasovcům. Dnes má policejní ochranu. Ač je zřejmé, že by k tomu s otevřeností sobě vlastní řekl více, mlčí a odráží i politické ataky komunistů. Antipatie k nim však netají. Brzo ho navíc čeká soud kvůli nově údajně opakovanému podněcování k vraždě jejich poslance Zdeňka Ondráčka. Nyní už nevylučuje, že by vše mohlo skončit vězením. Přes komplikovanou životní situaci srší při rozhovoru jako obvykle energií, byť cítíte, že něco je přece jenom jinak.

V současnou chvíli máte spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) a starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) policejní ochranu kvůli možnému nebezpečí. Není namístě, aby se k tomu vyjádřil sám premiér Andrej Babiš (ANO)?

Když jsem slyšel vyjádření pana Falmera (Šéf KSČM Vojtěch Filip fungoval v minulém režimu jako spolupracovník státní bezpečnosti s krycím jménem Falmer – pozn. red.), který udával lidi za peníze, tak si říkám, ať se k tomu ani nevyjadřuje. Já můžu pouze říct, že si vážím Policie ČR, a je mi líto, že nemůžu chválit i jiné naše složky, byť bych hrozně chtěl. Dodal bych ještě něco, ale bohužel nemůžu.

Předseda KSČM Vojtěch Filip (ČTK)

Zmiňovaný šéf komunistů Vojtěch Filip označil vaše počínání směrem k Rusku za „drzost“, po níž následuje „škemrání“ o pomoc „za peníze daňových poplatníků“. Co myslíte, že ho k tomuto výroku vedlo?

Tenhle lhář, který moc dobře ví, že nemůžeme nic komentovat, si vaří svoji polívčičku. A je mi strašně líto, že jsem nedodržel svůj slib, že budu sprostý jenom u Ondráčka (Novotný čelí obvinění za příspěvky na Twitteru, které měly údajně podněcovat k usmrcení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka – pozn. red.), ale rozšířil jsem to i na Falmera, což je bolševická svině všech sviní, kterou lidsky hluboce pohrdám. Tenhle člověk by měl mlčet a zajet.

Zastavme se u pana Ondráčka. Nově to ale vypadá, že byste kvůli vyjádřením na adresu tohoto komunistického poslance mohl skončit i ve vězení. Státní zástupce před pár dny podal obžalobu pro pokračující podněcování k vraždě. Už to začínáte brát vážně?

Myslím si, že to, co na mě mají, nebude stačit. Ale musím říct, že způsob podání obžaloby, stejně jako to, kdo mi ho vlastně poslal, mě klidným nenechává. Ani náhodou si nechci hrát na politického. Jestli bylo tvrzení, které jsem uveřejnil na Twitteru, přehnané, tak si zasloužím soud. Nepochybuji o tom, že se o to pokouší. Každopádně si potřebuji odpočinout, učím se polsky a španělsky a potřebuji dovolenou jako čert. Napsal bych knihu, chci prodat dvacetkrát více vlastních životopisů než Tomáš Řepka. Jestli mě za to nakonec na půl roku zavřou do vězení, tak to moji politickou kariéru rozhodně neukončí.

A znovu opakuji, že jsou Filip a Ondráček bolševické svině. Takže pozdravuji pana státního zástupce a těším se na soud. A pokud se jednou dostanu do Sněmovny, tak budu prosazovat speciální zákon, který bude mít následující znění: Vojtěch Filip je bolševická svině.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Co vlastně můžete říct k žalobě a státnímu zástupci?

Trochu se mě dotkla forma dopisu, který jsem dostal. Ten člověk mi píše jako psovi na umaštěném papíře. Měl jsem z toho dopisu pocit, jako bych už byl odsouzený. Chtěl jsem mu poslat zpátky ještě nesmírně vtipnou věc, jelikož jsem si ho zadal do Googlu a vidím dvaapadesátiletého prokurátora, a to poměrně zvláštního. Nejsem si vlastně jistý, jestli je to opravdu můj dozorující státní zástupce, anebo jako roli vlastně hraje. Už nějakou dobu však vím, že nemám ve věci vinit vyšetřovatele. U výslechů jsem pochopil, co se děje, a také jsem viděl strach z osoby Ondráčka, kdy ho ten člověk oslovoval „pane doktore“. Jenže panu Ondráčkovi říkat „pane doktore“ v době, kdy už vrátil titul… Nicméně si nechci hrát na nějakého Pavla Wonku, ale těším se na ten soud. Já z něj udělám takovou show, na kterou Ondráček do smrti nezapomene.

Už znáte jeho termín?

Ne, ale vím, že i při dnešních lhůtách, které u soudu panují, tak budete překvapení, jak brzo můj soud bude. O tom jsem přesvědčený a moje řeporyjská tajná služba už mě o tom ujišťuje.

Vraťme se ještě k současné hrozbě. Přestože nemůžete v rámci informačního embarga nic říct, ji ale berete vážněji než ty předchozí, když jste obdržel i policejní ochranu?

Nemůžu na to odpovědět. Mohu pouze potvrdit, že mám policejních ochranu. Neškemrali jsme, ani nevolali. Osobně jsem dostal v minulosti velké množství výhrůžek smrtí, z nichž jsem některé i uveřejnil, ale na tohle opravdu odpovědět nemůžu.

Eric Drooker

V návaznosti na to uveřejnil boxer Zdeněk Pernica z hnutí Slušní lidé na Facebooku příspěvek, v němž de facto nabízel vaše usmrcení výměnou za peníze. Server Expres.cz z mediální divize premiéra Andreje Babiše se ho zastal. Jak na vás celá kauza působí?

Nemám moc času číst bulvár, že píše o hlupácích je známé. Potřebují čísla. A viděl jsem hodně blbých nacistů, ale tohle se skutečně nevidí. Nabízet se, že někoho zabije, ve chvíli, kdy má daný člověk policejní ochranu, mi přijde jako skutečný projev debility. Být předseda nacistů Brno (Slušní lidé sídlí v Brně – pozn. red.), tak ho pošlu mýt záchody. Vůbec se ho nebojím. Takovému bábovkovi se můžete jenom smát. Navíc je z toho i zjevné, že jde skutečně o neskutečné diletantství. Je to neuvěřitelné.

Zde se vracíme na začátek, je normální, aby se v této situaci neohradil sám premiér? Vlastně nikdo z exekutivy s výjimkou ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) se ani proti výpadům Ruska výrazněji nevymezil.

Premiér mě vůbec nezajímá. Sleduji pouze Hamáčka a jeho tiskovky. (Ministr vnitra Jan Hamáček [ČSSD] je šéf Ústředního krizového štábu – pozn. red.) To víte, že jsem zklamaný z toho, jakým způsobem na to reaguje naše zahraniční politika, ale nefňukám, ani nechci. Já si jedu v Řeporyjích to svoje. Věřím policii, a co by měl nebo neměl premiér… Podle mě by měl odejít. To bych si přál.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články