Novotný chystá „mediální lynč“ pro škůdce v Řeporyjích

Pavel Novotný (Občanská demokratická strana / se svolením autora)

Pavel Novotný | FOTO: Občanská demokratická strana / se svolením autora

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) vstoupil znovu do boje. Tentokrát hledá pachatele, který vyvezl do Dalejského potoka kontejner se starým oblečením. Během pátrání vedla chvíli stopa i na Pražský Magistrát, ale vyšetřování nakonec pokračuje dál.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jak jsme vás již informovali, v září upozornila opoziční zastupitelka Alexandra Udženija (ODS) na podezřelý odkup oblečení od společnosti Magic Helena, s. r. o., v celkové hodnotě jeden milion korun. Ve skutečnosti takřka bezcenné šatstvo pocházející z přelomu tisíciletí mělo následně putovat potřebným do Centra sociálních služeb. Na základě běžné praxe se přitom instituce s žádostí o vyřazené zboží nejčastěji obracejí na velké řetězce.

Hlavní kritika ale mířila především na propojení jednatelky společnosti Heleny Kohoutové a navrhovatelky radní Mileny Johnové (Praha sobě). Společně působily mezi lety 2002 až 2008 ve správní radě Nadace Eurotel. A nyní požadovala Johnová mimořádné navýšení rozpočtu pro odkup oblečení právě s logem Eurotelu. Podezření z možného střetu zájmů bylo na světě.

Když byl ale tisk před jednáním zastupitelstva rozeslán, rozhodla se ho najednou Johnová bez většího vysvětlování zase stáhnout. Jenže podezřelými machinacemi se už začala zabývat šéfka pražského klubu ODS Udženija. „Pouze oblbnuli občany nějakou transparentností, a pak tu předvádí takovéto věci,“ komentovala dění tehdy pro deník FORUM 24.

Archiv Novotný

Pavel Novotný u znečištěného potoka

 

Po nevydařené zakázce tak oblečení nejspíše skončilo v potoce na území pražské městské části. Řeporyjský lídr se nejdříve zaradoval, že je na správné stopě. „Já ten sklad našel v našem potoce. Pátráme po původci,“ sdělil Novotný deníku FORUM 24. Jak se ale posléze ukázalo, společnost Magic Helena nebyla tím, kdo oblečení do potoka vyvezl. Mezitím totiž stihla zboží prodat.

Celá kauza je nyní o to naléhavější, neboť se jedná o chráněné území druhého stupně. Jak již ale dříve starosta uvedl, policii do pátrání zapojovat nehodlá. Jakmile bude původce znečištění dopaden, čeká ho podle něj „mediální lynč, uklízení a pláč“. Kdy sóloakce skončí, není prozatím jasné. „O co, že ho do týdne povedu za flígr,“ provokoval Novotný.

František „Čuňas“ Stárek a Pavel Novotný (FB Řeporyje oficiální)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]