Novotný: Jsme národ naivních vemen

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný s novým obecním elektromobilem (Twiter Pavla Novotného)

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný s novým obecním elektromobilem | FOTO: Twiter Pavla Novotného

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný upadl do chmurných myšlenek, z nichž jej nevytrhla ani nově pořízená elektrická multikára. Nejviditelnější komunální politik se obává stále ještě silného zastoupení nekriticky uvažujících voličů ve společnosti, i nadále schopných podporovat dotačního magnáta v čele státu bez ohledu na to, jaká budou jeho případná další selhání.

Zatímco Británie, Izrael či Spojené státy v létě dojednávaly vakcínu pro své občany, český premiér od května do listopadu předstíral, že Česko vyvíjí vlastní očkovací látku. Co to vypovídá o marketingové strategii Andreje Babiše a co to prozrazuje o jeho voličích, jestliže toto jeho konání následoval sice citelný, ale pořád ještě ne fatální propad jeho preferencí?

Vypovídá to o ní pořád to samé: hlavně házet vše na opozici a lhát a lhát. On by dělal i něco jiného, byť by mu to coby egoistickému jájínkovi musel Prchal nařídit, ale to se nestane. Protože je tu jeho skalní elektorát, těch dvacet z pětadvaceti, co zbyly, a ti mu odpustí vše, neb jej tvoří nepříliš bystří jedinci, co si jednou zvolili vůdce a už si jej nechají, ‘aj keby katuše padaly’.

Údajný vývoj očkovací látky, který vedla lékařka a poslankyně ANO Věra Adámková, držitelka anticeny Bludný balvan za „blábolení a šíření pitomostí v oblasti zdravotnictví a vědy“, přitom zjevně přinášel slibná zjištění. Tedy alespoň soudě podle toho, že jej vláda financovala až do konce listopadu, kdy jej oficiálně ukončil ministr zdravotnictví Jan Blatný. Nebyla to škoda?

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, premiér Andrej Babiš, vládní zmocněnec Roman Prymula a hlavní hygienička Jarmila Rážová (FB AB)

Co se týče jmenované, jediná škoda je to, že není ve svěrací kazajce od chvíle, co si o bludný balvan řekla. Jsem podporovatel Sysifa, co to uděluje. Na té dámě je vůbec fascinující, že medicínu vyučuje, jakkoliv prohlásila v parlamentu, že je certifikovaný homeopat, a proto varuje před tím, aby se některá homeopatika, co jsou na předpis, prodávala volně, neboť by mohla někoho poškodit. Tohle když prohlásí libovolný šarlatán, je to na pěst, prohlásí-li to absolvent lékařské fakulty, je to na pováženou. Jak to, že ten člověk učí mediky a není v Bohnicích? Nevím, proč paní poslankyni za ANO a homeopatce bylo svěřeno vyvíjet vakcínu, ale už to je dle mého přímo na výjimečný trest.

Ten samý Andrej Babiš, jehož vláda donedávna předstírala vývoj vlastní vakcíny, v neděli ohlásil „očkovací strategii“. Co říkáte tomu, že tak učinil „exkluzivně“, jak sám prohlásil, ve vlastním propagačním videu?

Ten člověk nemůže konat jinak, protože by byl protistranou ztrapněn do minuty. Přeci to po tom fiasku s lží o vývoji vakcíny, kterou ještě ke všemu dlouho údajně vyvíjela homeopatka, nepůjde očkovací strategii ohlašovat na tiskovou konferenci!! Byl by šílenec, vždyť tam jsou novináři a mohli by se ho na to lhaní o vakcíně ptát!

Andrej Babiš se nechává členy své politické strany ve svých novinách oslavovat jako zdatný krizový manažer, za něhož se také sám označuje. Jak je možné, že jsme jedni z nejhorších nejen v boji s covidem, ale i v přípravě a propagaci očkování?

FORUM 24 (archiv)

Babiš je tak možná zdatný psychopat a bezohledný egomaniak, co tu odklání dotace za pomoci státního aparátu a jitrnic, co jej volí. Jedni z nejhorších na světě jsme proto, že vláda v čele s výše uvedeným brutálně podcenila přípravy na masovou vakcinaci obyvatel, což se nestalo tutově ani v Albánii, Jemenu či Mongolsku, protože i hluchoslepý prvok viděl, že právě očkování bude finále celé krize. Jediný, komu v té partě okolo vakcinace věřím, je (koordinátor vakcinační strategie) Zdeněk Blahuta, a to proto, že jsem měl před pár dny osobně tu čest. Jemu věřím, že do podzimu stihneme proočkovat 7 milionů lidí, jemu věří moje řeporyjská tajná služba, že ještě v lednu proočkuje ČR ty úplně nejstarší seniory, řekněme nad 85. Jinak jim nevěřím nos mezi očima.

Andrej Babiš zahájil předvolební kampaň a jako hlavní téma si zvolil právě očkování. To jde, po zkušenosti, kdy dílem zbytečně umírali lidé, kdy nefunguje trasování a živnostníci melou z posledního, vzbudit dojem, že potíže padají na jiné, zatímco dotyčný je světlonoš, který vyvede národ z fatální krize?

U Andreje Babiše je možné vše, když vidíte průzkumy veřejného mínění. Kdyby tu kampaň postavil na invazi zmutovaných veverek z Pákistánu, ve které je on jediný, coby emisar eliminace oranžových mutantů, tak mu to projde. Jsme národ vemen, naivních vemen. Dobře nám tak, že nám vládne blábolící zlodějský psychopat a vrchní velitel ozbrojených sil je senilní zloun. Hlas lidu, hlas boží.

Je tento marketingový přelud udržitelný i v situaci, kdy samosprávy už na vlastní pěst budují očkovací centra?

Je to jedno. Kdyby teď Babiš odjel na Maledivy a tam ostentativně až do voleb vraždil na heroinu děti a vykřikoval, že za covid může Fiala s Kalouskem, tak stejně udělá dvacet procent. Ten člověk má dávno sedět, a ne řídit stát a těšit se, jak bude stavět za rok vládní koalici.

Toho magora by měli lidé vypráskat zpátky do Bratislavy a tím směrem ještě rok plivat, místo toho jej půjdou volit. Nezávisle na strategii ‘Mareka’ Prchala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]