Novotný: Spoušť po Babišovi budou napravovat pravicové vlády dvacet let. ODS musí urvat STAN do koalice

Pavel Novotný (Občanská demokratická strana / se svolením autora)

Pavel Novotný | FOTO: Občanská demokratická strana / se svolením autora

Starosta pražských Řeporyjí se v čase drolícího se Babišova voličstva vrací od mezinárodní politiky k té celostátní domácí, kde za nejdůležitější věc k přesvědčivé porážce Andreje Babiše považuje spojenectví Starostů a nezávislých s ODS. Musíme urvat STAN, prohlásil v rozhovoru pro deník FORUM 24. 

Čím si vysvětlujete nastartovaný odchod voličů od Andreje Babiše? Svou nekompetentnost projevil už mnohokrát předtím – nebylo to dost jasné už dřív?

Že je Babiš psychopat, co se rozhodl za pomoci státního aparátu a Marka Prchala ukrást stát, to je snad jasné každému rozumnému člověku už roky. Ten trend je sice zjevný, ale v žádném případě se neradujme. Andreje opouští měkký elektorát. Že je to zbabělý tlučhuba a lhář, pochopili jen jeho váhaví. Odvést jeho skalní voliče ale bude ještě oříšek, těm lidem zkrátka není pomoci.

Na druhou stranu úředníkům, a všem těm hasičům a policajtům, může přidávat, kolik chce. Ti mu nezapomenou, jak je v tom nechal.

Platí tady podle vás čím hůř, tím lépe?

Je to v zásadě jedno, jsme v pěkném průšvihu. Jediná výhoda katastrofy, která nás postihla souběhem čínské chřipky a následné neodvratné hluboké sociální a ekonomické krize v kombinaci s tím, že třetina národa jsou ovce, co zadlužily svoje děti, fakt jediná výhoda je to, že Babiš půjde do …… trošku dříve. Tuhle paseku budou napravovat pravicové vlády dvacet let.  Myslím tu po Babišovi. Nebýt čínské chřipky, je to možná horší, to tupé stádo by mu to žralo déle.

Štve mě, že neexistuje peklo. Celé to tvrdé jádro Babišova elektorátu by totiž jinak skončilo v kotli hned vedle Andreje. Ti by čuměli. Voliči Okamury v nebi – duševně nemocní za tu svou debilitu nemohou – , a elektorát Babiše šup do lávy k Vojtovi Filipovi a Mynářovi s Milošem. Nejhorší je, že, Covid necovid, ten Andrej ten stát nepustí. Žije z dotací, uklovali by ho. Bude se držet do poslední chvíle.

Na vládní fiasko s koronavirem měl dát zapomenout nový hrdina, plukovník Prymula, jenže z jeho potemnělého projevu unikly obrázky, kde ta stafáž za ním měla roušky jen na efekt před kamerami. Řekl byste, že někdo z Babišova okolí ještě dokáže nahlédnout realitu? 

Jak kdo. Až budu jednou sestavovat vládu, vůbec nevím, jak ODS vysvětlím, že si přivedu Roberta Plagu na školství. Kamarád. Fajn, bude chvíli náměstkovat a pak ho tiše instaluji. Celá potíž s Andrejem Babišem není v jeho nahlížení reality, ale v tom, že má na salámu Českou republiku. Toho zajímá jen on. Je to ukázkový psychopat. Narcistní hysterie je strašná věc.

Ani Babišův marketér se nezdá být úplně ve své kůži – na Facebooku postuje zákusky. Vy ho znáte, chodíte si k němu pro rady – myslíte, že tady už ani on nepomůže?

Pomůže. Marek je génius. Já k němu nechodím pro rady. Já k němu zašel pro pár tipů, když jsem vymýšlel kampaň. Marek Prchal je základním kamenem celé té Babišovy továrny na iluze. Jasně, že se to sesype nakonec. Ale nebýt jeho, není Babiše. Nepřeceňuji ho. Fascinovaně jsem zíral na jeho záchranářské práce u Jermanové. Liga mistrů!

Sám zdůrazňujete, že se demokratické strany mají ucházet o hlasy Babišových voličů a příznivců. Ti však zatím podle průzkumů přecházejí k pirátům a STAN. Co doporučujete ODS a jejím potenciálním koaličním partnerům, že mají udělat, aby je do parlamentních voleb oslovili?

Až přijede mozkový trust do Řeporyjí pro rady, namaluji jim to fixou za pět minut proporcionálně, moment, jak jsem slyšel Mirku Němcovou v Blesku minulý týden, oni nepřijedou, nemám na víc než komunál. Tak tedy vaším prostřednictvím vzkazuji, že nemá cenu hrát to na tu třetinu tvrdého jádra voličů ANO, což jsou buď lidé s nižším vzděláním, či ta část seniorů, kteří budou vděční za pětilitr k Vánocům ještě týden poté, co tu zbude po Andrejovi jen spálená země.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

U těch zbývajících ale bude situace jiná, takže co doporučujete opozici?

Zbytek Babišova elektorátu se začne štěpit na totální kretény a na ty, co už jim došlo, že estébák ze Slovenska fakt neřídí stát lépe než jeho předchůdci, a začnou brát dráhu, bohužel většinově spíše k Pirátům a STAN. To je problém ODS a TOP 09. Pro „koblihy“ jsou podvědomě tím, co je právě od ODS, TOP 09, ale i socanů k Babišovi dovedlo. S tím musíme pracovat. Piráty s ODS usmířím až já. My musíme zlomit STAN, naslibovat jim cokoli a urvat je. Pokud se nám toto nepodaří, tak se obávám, že Piráti se STAN mají zaděláno urvat i něco přes třicet procent hlasů.

Takže já doporučuji učit se od Pirátů. Nabízet nové tváře, schopné lidi, dělat marketing jako oni. A za každou cenu dostat STAN do společného bloku. Těžká mise, když připočtu, že k tomu je třeba nenápadně odvádět koblihy kolem ramen od zloděje a satana a udělat to tak, aby si nevšimly, že si jen myslí, že si zachovaly tvář a souběžně, že je odvádíme k ODS a ne k Pirátům.

Takže – děláme, co můžeme. Teď musíme ještě dělat přesně to, co říkám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]