Nový druh imunity proti koronaviru: Babišomunita

Andrej Babiš v bahně během lázeňské procedury (FB Andreje Babiše)

Andrej Babiš v bahně během lázeňské procedury | FOTO: FB Andreje Babiše

Hlavní hygienička Jarmila Rážová měla pozitivní test na COVID-19. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zůstává doma. Ne tak premiér Andrej Babiš, který byl s hygieničkou taktéž v kontaktu. V rámci projektu chytré karantény se totiž zjistilo, že k Babišovi nechce ani koronavirus.

V úterý se konala schůzka na úřadu vlády, které se zúčastnila Rážová, Babiš, ale i další lidé z úřadu vlády. Nikdo ale do karantény nejde. No řekněte, není to pěkné? Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček zůstal doma jen proto, že se vyskytl nakažený člověk na jeho ministerstvu. Babiš ale dobře ví, že se blíží volby, a kdyby nebyl dostatečně vidět, mohl by ztrácet body.

Je skvělé, když jdou představitelé státu příkladem. Vzpomínáte si ještě na slavnou schůzku u prezidenta Miloše Zemana, kde se prý jedlo tak, že si kousky potravin lidé dávali pod roušku, a kde nikdo nedodržoval povinné rozestupy? A vzpomínáte si na Jana Hamáčka s kolegy bez roušky? Ten ale aspoň zaplatil pokutu.

Na druhé straně ale můžeme mít radost. Kdo na světě má předsedu vlády, který se nemůže nakazit nemocí, o níž se tady už půl roku mluví? V zahraničí odstupují ministři za to, když poruší sebemenší nařízení, například když v době doporučení zůstat doma jedou s rodinou na chalupu.

Server Novinky.cz mapoval, kde všude byla Rážová v posledních dnech. Bude skutečně zajímavé sledovat, jestli mají babišovskou imunitu i další lidé, například Václav Moravec, v jehož pořadu na České televizi Rážová v neděli byla. V úterý dopoledne se setkala s desítkami novinářů. Přejeme všem pevné zdraví, ale hlavně si všichni přejme tak geniální imunitu, jakou má náš velký premiér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]