S překvapivým postojem přichází na ministerstvo financí jeho nový šéf, třiasedmdesátiletý Ivan Pilný. Podle něj by si lidé měli našetřit sami na důchod, nebo ještě lépe: pracovat až do smrti. Ovšem ve stáří by podle něj nemohli vykonávat zodpovědné funkce, třeba řídit autobus. Určitě sedmdesátiletý člověk nebude řídit autobus, ale může sekat v parku trávu,“ řekl v rozhovoru pro Právo Ivan Pilný.

Z jeho vyjádření však logicky vyplývá otázka, zdy by on ve svém věku měl ještě řídit ministerstvo. Jestli by nebylo lepší, kdyby šel sekat trávu do parku. I s parťákem, dvaasedmdesátiletým Milošem Zemanem. Když jejich vrstevníci nesmějí řídit autobus, oni smějí řídit desetimilionový stát?

Ve zmíněném rozhovoru také řekl, že počítá s tím, že jeho děti už žádné důchody dostávat nebudou. Z čeho by to proboha bylo? Musejí se o sebe postarat a šetřit si na stáří, prohlásil Pilný, nový člen levicové vlády a reprezentant populisticko-levicového hnutí. Jeho kolegové mu zřejmě neřekli, že důchodci, nezaměstnaní, sociálně slabí a nízkopříjmoví lidé jsou jeho cílová skupina. Nedobrý start.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora