Nový prezident jede na Hrad na motorce. Týdeník FORUM vítá Petra Pavla

()

Výčitky, že prý nosíme flanelové košile a podporujeme Petra Pavla, naši redakci nijak nerozhodily. Zítra vychází Týdeník FORUM s titulní stranou, na níž nově zvolený prezident přijíždí na Pražský hrad na motorce. Obrázek, který nakreslil legendární kreslíř Štěpán Mareš, se snadno stane ikonickým. Brzy jej vydáme samostatně na plakátu.

Odchod Miloše Zemana a nástup Petra Pavla do prezidentského úřadu je historickým okamžikem České republiky. Nepodporujeme rozhodně vše, co si Petr Pavel zamane, a nepodporujeme všechny nápady jeho nového hradního týmu. Podporujeme fakt, že se Česká republika s novým prezidentem mění k dobrému.

Máte digitální předplatné? Čtěte hned – ZDE

Titulní kresbu Týdeníku FORUM doplňuje titulek „Konečně prezident!“. To proto, že v čele našeho státu stála osoba, která byla smutnou parodií na prezidenta. Pakliže nový prezident Pavel dostojí svým slibům, tak nás čeká prezident, který respektuje jak ústavní řád a další pravidla, tak ale i normy vysoké politické kultury, jaké patří k reprezentaci rozvinutých a respektovaných demokratických států.

K nástupu nového prezidenta přinášíme dále rozhovor s šéfem jeho poradců Tomášem Richterem, který objasňuje očekávatelné přístupy Pavla a jeho týmu. Richter vyjadřuje přesvědčení, že na nastupujícího prezidenta budou Češi hrdí. Rovněž představujeme hlavní osobnosti Pavlova týmu.

Týdeník FORUM také přináší velký rozhovor s bezpečnostním poradcem premiéra Petra Fialy Tomášem Pojarem, který vysvětluje českou i západní pozici vzhledem k válce Ruska proti Ukrajině a odhaduje další vývoj konfliktu.

Z kulturní rubriky je nejvýraznějším článkem aktuálního vydání Týdeníku FORUM rozhovor s hudebníkem Olinem Nejezchlebou, který nyní zpívá písně Vladimíra Mišíka jakožto jeho letitý průvodce hudební kariérou a také osobní přítel. Rozhovor je nadepsán titulkem „Nechte zpívat Olina“.

Týdeník FORUM nabízí opět širokou paletu kvalitního čtení. Zajistěte si předplatné na stránce predplatne.tydenikforum.cz