Putinův režim platí nové propagandistické kanály zaměřené na levicově smýšlející mladé německé publikum, zejména pak uživatele zajímající se o „zelenou“ tematiku. Žádné ideje ale za jejich obsahem zjevně nejsou – zabývají se v podstatě čímkoliv, co by mohlo podrýt důvěru ve Spojené státy či Západ jako takový.
Na rozdíl od nechvalně známého webu RT Deutsch, snažícího se oslovit pravicově smýšlející uživatele, portál Redfish a další jemu podobné svou příslušnost k ruskému státu tají. Podle údajů v obchodním rejstříku Redfish nicméně zprostředkovaně spadají pod Russia Today.
Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung popsal práci nového propagandistického média na případu jistého Holgera Rothbauera. Na podzim loňského roku s ním pořídila rozhovor trojice mladých lidí, kteří se představili jako spolupracovníci malé firmy zaměřené na tvorbu kritických dokumentárních filmů pro partnery ze Spojených států, Velké Británie a Francie. Dotyčného muže, který je právníkem z Tübingenu, oslovili kvůli jeho dlouhodobému angažmá proti německým zbrojním exportům, a současně i sporu, který vedl s jednou ze zbrojařských firem. Video, které s ním zástupci fimy Redfish natočili, posléze šířili pod názvem „Válka na vývoz: Krvavé německé tajemství“.
Rothbauer ovšem neměl tušení, že Redfish patří ruskému státu. Jak ale později zjistil, výše zmíněná agentura Ruptly GmbH, která je jejím jediným obchodním společníkem, vzešla z ruské stanice RT (dřívější Russia Today), a je tedy součástí ruského mediálního holdingu Rossija Sevodňa. Právě v něm Kreml soustředil své zahraniční dezinformační a propagandistické platformy. „Rusko filmaři nezmínili,“ citoval deník FaZ Rothbauera. „Kdybych věděl, že film bude sloužit Putinově stroji na propagandu, nepropůjčil bych se k tomu, (abych v něm vystupoval),“ řekl deníku. Nebyl sám, kdo propagandistům naletěl. Rozhovor do téhož filmu jim dal i další muž, Jürgen Grässlin. Ani on skutečnou podstatu domnělých dokumentaristů neznal. Kdyby věděl, že ti lidé pracují pro Putina, měl bych s nimi podle vlastních slov „zásadní problém“. Jako lidskoprávní aktivista totiž dobře ví, „jakých zločinů proti lidskosti se ruský stát dopouští,“ vysvětlil své rozčarování.
Server Stopfake.org, bojující proti propagandě a dezinformacím, dodává, že Redfish neuvádí žádná telefonní čísla na své externisty a redaktorům FaZ odmítla zprostředkovat rozhovor.
Redfish kromě vývozu německých zbraní natáčí videa o mexických migrantech směřujících k hranici se Spojenými státy, o tzv. žlutých vestách ve Francii, či o údajném rasismu ve Velké Británii. Videa se pokoušejí ukazovat policejní brutalitu proti ochráncům životního prostředí i proti cizincům.
Firmu Redfish vede Britka Elizabeth Kokerová, která pod jménem Lizzie Phelanová pracovala jako korespondentka RT v Libanonu a Sýrii.
Dalším novým mediálním projektem Kremlu v Berlíně je Maffick Media. Ten se specializuje na uživatele se zájmem o životní prostředí. Tento počin vede Anisa Naowayová, bývalá moderátorka pořadu americké mutace RT „In The Now“. Videa uveřejněná na facebookových profilech Maffick Media podle informcí CNN zaznamenala od jejich spuštění v září 2018 desítky milionů shlédnutí. Facebook je ale minulý pátek zrušil s vysvětlením, že zatajovaly vlastnickou strukturu i vliv státu.
V Německu Maffick Media spravuje videokanály „Waste-Ed“, „Back then“ a kanál „Soapbox“ kritizující západní politiky.