ANO je v průzkumu třetí, koalice SPOLU stoupá. Podržel jste Babišovu vládu, řekl Fiala Filipovi

Lídři koalice SPOLU – Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka  (ČTK)

Lídři koalice SPOLU – Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Marian Jurečka | FOTO: ČTK

Česká televize představila v Otázkách Václava Moravce nový průzkum agentury Kantar. Koalice Pirátů a STAN by podle něj získala 26 procent voličů, koalice SPOLU 21,5 procent voličů a hnutí ANO by bylo na 20 procentech. Strana Andreje Babiše tak nadále klesá.

Pokles zaznamenalo hnutí SPD, které by získalo 10 procent, nad hranicí vstupu do sněmovny jsou komunisté. ČSSD zjevně stále ubírá její účast ve vládě a má podle průzkumu Kantaru tři procenta hlasů.

V debatě Václava Moravce se k průzkumu vyjádřil předseda komunistů Vojtěch Filip s tím, že KSČM se podle něj podařilo obrátit trend a že on sám věří, že se strana do sněmovny dostane. Svůj post předsedy KSČM nebude na listopadovém sjezdu obhajovat.


Zdroj: Česká televize, Otázky Václava Moravce

Předseda ODS a lídr koalice SPOLU Petr Fiala je přesvědčen o tom, že hlasování o nedůvěře vládě bylo správným krokem. Opozice udělala, co je nutné, když vyvolala hlasování o nedůvěře vládě. Ukázalo se, že komunisté nadále vládu podporují,“ uvedl.

Filip nesouhlasil s Fialou v tom, že měli komunisté hlasovat pro nedůvěru vládě. Vy jste podrželi Babišovu vládu, připomněl mu šéf ODS s tím, že pana předsedu Filipa nepodezřívá z toho, že by neznal ústavu.

Vondráček si myslí, že hnutí ANO ztrácí hlavně proto, že jde o daň za účast ve vládě. Odmítá, že by se jeho straně podařilo příliš málo slíbených protikorupčních zákonů, což může být pro některé voliče důvod přejít například k hnutí Přísaha.