Nový řetězový mail prezentuje Babiše jako bojovníka proti zločinům privatizace

Andrej Babiš v bahně během lázeňské procedury (FB Andreje Babiše)

Andrej Babiš v bahně během lázeňské procedury | FOTO: FB Andreje Babiše

Zachytili jsme další ze série řetězových e-mailů, které si přeposílají a rozšiřují důchodci z českých vesnic. Tentokrát je na paškále privatizace, která je v textu mailu šmahem označena za zločin a rozkrádání národního majetku.

Lid má ale naději. Poslanecká sněmovna totiž v roce 2019 zavázala vládu, aby zločinnou privatizaci rozkryla a rozkrádání národního majetku potrestala. Jinými slovy: je to dobré, parlamentní většina je konečně na straně lidu. Chapadla zlé chobotnice bývalého demokratického režimu jsou ale stále silná a s demokratickými stranami nebylo dosud dostatečně zameteno.

Pozoruhodným rysem tohoto řetězového mailu je předpoklad, že je to právě premiér Andrej Babiš, který chce jít nekompromisně po privatizačních zločinech, ale musí přitom bojovat s masívním odporem zločinných sil. Masové demonstrace iniciativy Milion chvilek na Letné byly totiž organizovány právě proto, aby Babišovi a jeho vládě zabránily ve vyšetřování zločinů privatizace.

Samotné šíření mailu má povahu bojové akce. Mail je v předmětu pojmenován takto:

Fwd: Usnesení číslo 653. Už je na ofic. str. Poslanecké sněmovny … a bude to HUSTÝ

Jako původního odesílatele vidíme Hanu Mazálkovou, která jej poslala Radomirovi. Ten rozeslal toto závažné sdělení desítkám lidí, mimo jiné Jendovi. Jenda z Kolína se pak postaral o další šíření. Autor mailu přesně ví, jaký majetek temné síly při privatizaci ukradly. Ztráty našeho národního hospodářství v privatizaci činily 577 miliard 500 milionů korun.

V mailu se píše:

Proto tolik křiku na Letné, jde jim o krk. Usnesení čísla 653. Už je na ofic. str. Poslanecké sněmovny 6. 6. 2019 v 10.40 přijala sněmovna usnesení zavazující Babišovu vládu, aby začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 2005 a aby připravila zákony, aby co bylo ukradeno, bylo vráceno – třeba OKD, třeba Mostecká uhelná, třeba Škoda Plzeň. Číslo usnesení je 836. Proti usnesení hlasovali ODS a jinak sabotovali všichni z TOP 09, STAN, KDU-ČSL. Hlasování v PDF jako příloha. Tisk usnesení ještě parlament nezpracoval. Mainstream o něm mlčí. O to víc křičí – bude demonstrace! Poprvé od listopadu 1989 se budou vyšetřovat zločiny privatizace. Proto musí Babiš pryč. Proto „Čapí hnízdo“. Proto státní zástupci a soudy se snaží vytvořit si páky na premiéra Babiše, aby k vyšetřování zločinů privatizace nedošlo. Hodně soudců a státních zástupců má totiž „špínu za nehty“. Kdo demonstroval proti Babišovi, hlasoval proti vyšetřování zločinů privatizace. Je to jasné, čeho se bojí. Je jasné, kdo jim platí a kdo a hlavně kteří politici vystupují na demonstracích.

Aby byl celý proces boje dobrých sil se silami zla názorný, tak je každý odstavec mailu vyveden v jiné barvě. Celkový text tedy navozuje dojem dětské omalovánky. O to je děsivější celkové vyznění. Síly dobra jsou pevně semknuty kolem naší dobré vlády a statečného premiéra Andreje Babiše, který statečně čelí silám zla. Ty reprezentuje ODS, Miroslav Kalousek a iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

Při četbě tohoto sdělení, které důchodci šíří bleskovou rychlostí, „než to smažou“, přepadá člověka pocit hlubokého smutku. Kolik je asi těch starých lidí, kteří vykazují mentální schopnosti a návyky na úrovni pětiletých dětí a přitom se tak aktivně účastní z osamělých stanovišť u svých počítačů vážné debaty o charakteru státu? Zákeřné Parlamentní listy čte zhruba 600 tisíc důchodců, kteří freneticky klikají na další a další stránky a vytvářejí ohromný internetový provoz. Při šíření propagandy Andreje Babiše a ruských dezinformací se chovají jako nesmírně disciplinovaná armáda.

Je skutečně zarážející, jak vznikne konstrukce, podle které je právě Andrej Babiš obránce pravidel a morálky. Za tak cynickou manipulací s bezbrannými vesničany musí nutně stát schopná propagandistická dílna, kde se ví, že úspěšný řetězový mail musí být barevný, místy hodně vytučněný a s mnoha vykřičníky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]