Nový trend. Politici–muži při očkování hrdě odhalují hruď. Tedy jen na Západě

Twitter/Johnny Mercer

Konzervativní politik Johnny Mercer si prý nemohl jen vytáhnout rukáv. Má moc svalnaté paže, tvrdí. | FOTO: Twitter/Johnny Mercer

U politiků a političek jsme zvyklí, že se nechávají fotografovat při všech možných příležitostech. Mluví, jedí, zpívají, jedou na kole, oblažují svou přítomností děti i seniory, rozdávají rady, úsměvy i almužny. Teď ale doba přinesla něco nového. Fotí se při očkování, a nejen to. Někteří politici–muži ukazují, že jsou kus chlapa, a shodí ze sebe hned půlku oblečení. Tedy zatím je tento trend z nějakého důvodu vidět spíše v zahraničí než u nás.

Nového trendu si povšimli v britském Independentu. Zpozorovali, že se zřejmě někteří ministři kolektivně rozhodli, že pro rok 2021 je nejlepší se prezentovat „nahoře bez“.

archiv

„Vše začalo 19. ledna, kdy se řecký premiér Kyriakos Mitsotakis (52 let) podělil o fotografii, na níž dostává injekci.“ Z nějakého důvodu ovšem odhalil hned půlku hrudníku. Oficiální sítě to pochopitelně nadchlo, protože se to nevidí úplně často. Nikdo se v tu chvíli nezeptal, jestli snad nestačilo si vyhrnout jen rukáv.

Na chvíli se polevilo v bdělosti a další vycítili příležitost. Dne 26. ledna sdílel britský konzervativní poslanec Brendan Clark-Smith svou vlastní vakcínovou variantu „nahoře bez“. „Dne 8. února zase zveřejnil francouzský ministr zdravotnictví Olivier Veran na twitteru svou fotku s jednoslovným titulkem ‚Vacciné‘, který jí dodává nádech francouzské reklamy na parfémy.“ Konzervativní poslanec a ministr Johnny Mercer pak sdílel fotografii, na které mohl být podle zlomyslných komentářů klidně úplně nahý, protože už by to bylo jedno. Mercer podal hbité vysvětlení, že si prostě přes svaly na paži nemohl přetáhnout rukáv. Tím zabil dvě mouchy jednou ranou. Vlastně tři, když k hrudníku a bicepsům přidáme, že se ještě navíc nechal očkovat.

Fotografií Vladimira Putina ve verzi „nahoře bez“ máme celou řadu, ten se ale zatím očkovat nenechal.

Co se to najednou stalo, že politici předvádějí novou verzi pohádky o císařových nových šatech, tentokrát ovšem zcela vědomě? Vysvětlení se dle komentátorů nabízí několik. Pro někoho je to příznak toho, kde jsme se po všech těch lockdownech a karanténách ocitli. Lidé jsou více než rok zbaveni lidského doteku a trocha toho těla ve veřejném prostoru neuškodí. Dá se to také pochopitelně vyložit i jako snaha ukázat toxickou maskulinitu i v této krizové době. Jiní ale soudí, že se prostě lidé už poněkud nudí a chtějí v temnotách taky trochu úlevy a rozptýlení.

Pokud jde o tuzemské politiky, máme tady za Západem ještě dost skluz. Zatím se ale nezdá, že by ohledně tohoto jevu byla nějaká nabídka a poptávka, což je zřejmě jen dobře.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner