Nový Týdeník FORUM: Babiš má s Putinem mnoho společného

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Nový Týdeník FORUM si všímá toho, co má společného Andrej Babiš s Vladimirem Putinem – je toho dost, výčet shodných znaků je k mání hned na titulní straně. Konečně, i nová billboardová kampaň, kde jacísi najatí lidé tvrdí, že za Babiše bylo líp, připomíná, že bývalý premiér má k ruskému uvažování blízko: stát jsem já, jenom jsem jakýmsi omylem prohrál volby. Takže se budu mstít!

Čtenář si může říct, že máme na Andreje pifku, ale nelze jinak. Článek pod názvem Jak Babiš zastavil plynovody připomíná, že „ANO, mohlo být dneska s plynem líp“, kdyby se ovšem minulá vláda  nechtěla zavděčit proruskému Hradu a neignorovala možnost napojit se na polskou plynárenskou síť. Výsledek? Česká republika je dnes ze sta procent odkázaná na ruský plyn.

Jak intenzivní je v současné době hybridní válka, konstatuje lovec kybernetických hrozeb Jindřich Karásek. V rozhovoru nazvaném Pilotům stíhaček napíše krasavice… Co následuje? připomíná, že od začátku války vzrostl počet kyberútoků na důležité civilní cíle a kritickou infrastrukturu desetkrát. V absolutních číslech to bylo (například jen 25. 3. 2022) 32 tisíc útoků!

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Chvíle, kdy opravdu žiješ se jmenuje rozhovor s  Milanem Caisem. Výtvarník a frontman skupiny Tata Bojs se v něm vyznává ze své zkušenosti s ušním tinnitem (jde o pískání v uchu), kterým trpí již tři roky. Mimo jiné říká: „První měsíce jsou nejhorší. Člověk musí přijmout fakt, že mu do života vstoupilo něco nepříjemně nového a že to taky nemusí už nikdy odejít.“ Na druhou stranu je fakt, že „tinnitem trpí vlastně každý člověk, jenom si to neuvědomuje. Absolutní ticho neexistuje.“ Pro zajímavost, k dvacetiletému tinnitu se minulý víkend přiznal i prezident Miloš Zeman.

Závěrem dobrá zpráva: Jiří X. Doležal odhalil v nelehké době dalšího šmejda. Představte si, že paní Marie Šoltová léčí rakovinu po telefonu!

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE