Nový Týdeník FORUM: Babiše tu nechceme! Tentokrát se ozvala Třeboň

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

V novém čísle Týdeníku FORUM se dočtete, jak Andrej Babiš dorazil na své cestě obytňákem do jižních Čech. A nestačil se divit. V Třeboni na něj čekali nejen protestující občané, ale také dva čerti. Jeden s pytlem, druhý s koblihou. „Proč nechodíte do práce? Vy máte dovolenou?“ pustila se do Babiše na náměstí paní Helena. „Jste přece poslanec?“ Andrej Babiš se chvíli kroutil, ale po chvíli Třeboň vzdal a ujížděl dál. O tom všem je naše reportáž.

Praha bude asi nejsledovanějším místem zářijových komunálních voleb. Nejen proto, že jde o hlavní město a post pražského primátora patří mezi nejvýznamnější v zemi. Ukáže se také, jak voličskými preferencemi zamíchala kauza Hlubuček. Jaké je rozložení sil v počínajícím, či již zuřícím boji o pražský primátorský řetěz, popisuje Týdeník FORUM.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Skeptici tvrdí, že se krok po kroku přibližujeme třetí světové válce. Náš týdeník se proto věnuje nejen situaci na Ukrajině, ale také na čínsko-tchajwanském a srbsko-kosovském pomezí. Vývoj posledních událostí a jejich souvislosti, jež dění ve všech třech oblastech propojují, komentují oslovení odborníci.

Jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů a zároveň programový ředitel Knihovny Václava Havla Jáchym Topol oslavuje šedesáté narozeniny. V obsáhlém rozhovoru vypravuje o tom, jak se brání, aby se z něj nestal zakyslý dědek, vzpomíná na bratra Filipa, ale zejména uvažuje o Rusku. Je nesmlouvavý: „Oni byli neschopní vždycky. Oni byli neschopní v osmašedesátém, oni byli neschopní v Černobylu, oni byli neschopní v Afghánistánu, oni jsou pořád neschopní, ale je jich strašně moc. A s tím jejich babráctvím se pojí strašlivá agresivita, takže je od nich možný čekat úplně cokoli.“

Týdeník FORUM se věnuje i dvěma mužům spojeným s érou komunistického režimu. Ten první byl komunistou, dokonce fanatickým. Ten druhý neměl bolševiky rád, nebylo mu to však nic platné. Po hrdinské smrti komunisté jeho památku brutálně zneužili. Tím prvním byl novinář Julius Fučík. Tím druhým voják a důstojník Otakar Jaroš.

Jan Šibík fotografoval výjimečnou práci pilotů vrtulníků během požáru v Národním parku České Švýcarsko. Konečně se také v novém čísle Týdeníku FORUM věnujeme Blake Lemoinovi, kterého nedávno propustila společnost Google. Důvodem mělo být prozrazení firemního tajemství. Šlo skutečně o to, že společnost Google vyvinula umělou inteligenci, již lze označit za cítící či vnímající bytost?

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE