Nový Týdeník FORUM připomíná historický význam cesty českého premiéra za ukrajinským prezidentem

(Týdeník FORUM)

FOTO: Týdeník FORUM

Nové číslo Týdeníku FORUM, které je ode dneška v prodeji, rekapituluje význam cesty Petra Fialy za Volodymyrem Zelenským.

Zdůrazňuje, že „pro Českou republiku je to po letech, kdy země stála na okraji, případně se prostřednictvím svých představitelů klaněla autoritářům, zlomová chvíle“. Článek z titulní strany rovněž připomíná motivy rozhodnutí podstoupit nebezpečnou anabázi do okupované země, s nimiž se český premiér svěřil na tiskové konferenci: „Já jsem tu cestu moc nezvažoval. Člověk má dělat věci, kterým věří a které jsou správné. Nemůžete poměřovat rizika a ten význam. Tam bojují lidé za nás, za svoje životy, je to spřátelená země. Potřebují nejen to, abychom mluvili o tom, že za nimi stojíme, ale potřebují to vidět na činech. Tahle věc nám připadala správná, a tak jsme ji udělali.“

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Dále v čísle najdete exkluzivní rozhovor s ruským liberálem a vytrvalým Putinovým oponentem Grigorijem Javlinským s výmluvným titulkem: „Zatímco se evropská Ukrajina rodí v krvi, Rusko páchá sebevraždu.“ Nechybí ani hitparáda nejhloupějších výroků, které na téma okupace Ukrajiny zazněly ve veřejném prostoru. Jejich nekorunovaným králem je Jiří Paroubek.

V aktuálním čísle je i rozhovor s Alexandrou Alvarovou o dezinformacích, fotografie z napadené Ukrajiny a samozřejmě vaše oblíbená Nová Orientace.

Tak běžte do trafik nebo na tydenikforum.cz.