Nový zpravodajský televizní kanál CNN Prima News začne vysílat 3. května

()

Formou virtuální „tiskové konference“, či spíše propagačního videa, se představil nový mediální projekt CNN Prima News. Moderátor Libor Bouček nejprve vychválil velikost, kvality a moderní vybavení studia a stručně vyzpovídal generálního ředitele skupiny Prima Marka Singera.

„CNN Prima News je multiplatforma, která podle mne v ČR nemá obdoby. Bude to moderní zpravodajství kdekoli a kdykoli – v televizi, na onlinu, na sociálních sítích. Obsah bude rozvíjen a vzájemně se doplňovat,“ řekl Singer s tím, že kompletně nová redakce má sto novinářů. Jejich představení zabralo nejvíce času pořadu, který se odehrál v záplavě verbálních klišé.

Dozvěděli jsme se například, že nová televize „bude zvedat témata nová i ožehavá, nic pro nás nebude tabu“, že zprávy budou „rychlé, přehledné, stručné a jasné a také pravidelné“ a neopomenou zahraniční, domácí a regionální témata. Rozjezd nového kanálu promění i zpravodajství a publicistiku TV Prima. Zprávy na Primě budou hodinové, nedělní Partie bude trvat dokonce dvě hodiny.

Až po půl hodině jsme se dozvěděli, kdy přesně začne CNN Prima News vysílat: v neděli 3. května v 18.55.

K pořadům nové stanice má kupříkladu patřit Silný hlas Markéty Fialové, dokument investigativního týmu Pod rouškou, pořad 360˚ Pavlíny Wolfové, dokument CNN Style a vůbec poprvé se v Česku mají prezentovat zahraniční novináři Christiane Amanpour a Richard Quest ze CNN International se svými pořady Amanpour a Quest Means Business.

Celkově má CNN Prima News představit téměř 30 pořadů, novou zpravodajskou hodinu v hlavním vysílacím čase, více než 40 hlavních tváří a vysílat má z největšího studia ve střední Evropě.

S použitím HlídacíPes.org

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]