O Bílý dům chce po Clintonové usilovat další demokratka

nwoo.org

Bílý dům | FOTO: nwoo.org

Tvrdá kritička současného republikánského prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, demokratická senátorka za Kalifornii Kamala Harrisová, ohlásila kandidaturu na prezidentku.

Čtyřiapadesátiletá Harrisová je senátorkou teprve od roku 2017. Předtím pracovala jako kalifornská generální prokurátorka. V televizi ABC uvedla: „Kandiduji na prezidentku Spojených států.“ Ohlášení vstupu do souboje o Bílý dům načasovala na Den Martina Luthera Kinga. Od narození proslulého bojovníka za práva Američanů tmavé pleti uplynulo 90 let. Sama Harrisová je dcerou imigrantů a má jamajské a indické kořeny.

Po někdejším kongresmanovi Johnu Delaneyovi a bývalém ministrovi bytové výstavby ve vládě Baracka Obamy Julianovi Castrovi je Harrisová dalším členem Demokratické strany, který oficiálně ohlásil kandidaturu.

Z očekávaných jmen zatím učinila první formální krok ke kandidatuře senátorka Elizabeth Warrenová a své možnosti sonduje i několik dalších politiků. Je mezi nimi senátor z New Jersey Cory Booker, newyorská senátorka Kirsten Gillibrandová, senátor za Vermont Bernie Sanders a také bývalý viceprezident Joe Biden. Záměr kandidovat oznámila v rozhovoru s televizí CNN i havajská kongresmanka Tulsi Gabbardová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner