O chování Miloše Zemana diskutuje celý národ

(ateo)

FOTO: ateo

Ten, kdo v České republice nejvíce hanobí instituci prezidenta republiky, je právě prezident republiky Miloš Zeman. Hulvátství, lži a neslušné chování, to je to, co hlava státu neustále předvádí.

Vznikla široká koalice nepřátel svobody projevu, která prosazuje zavést do trestního zákoníku paragraf, který stanoví, že hanobení prezidenta bude trestným činem. Tato koalice se skládá ze zákonodárců ČSSD, hnutí ANO, KSČM a Úsvitu a ve svém čele má bývalého policejního mlátičku z doby komunismu Zdeňka Ondráčka.

Tito ochránci důstojnosti úřadu hlavy státu zřejmě poněkud zapomínají, že instituci hlavy státu hanobí nejvíce občan Miloš Zeman.

„Kdo veřejně hanobí prezidenta republiky, ruší výkon jeho pravomoci a snižuje tak jeho vážnost, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo propadnutím věci,“ píší předkladatelé novely. „V budoucnosti by nemělo docházet k excesům na adresu prezidenta republiky, k jeho hrubým veřejným urážkám,“ uvádí se v důvodové zprávě. Podle poslanců stále častěji dochází k hanobení prezidenta a státních symbolů.

Eric Drooker

Rádi bychom dodali, že hanobeny jsou také korunovační klenoty, zejména ve chvíli, kdy se k nim chodí pod vlivem alkoholu, prezidentský úřad sám je nejvíce urážen člověkem, který neváhá mluvit sprostě, mstít se všem okolo a permanentně lhát. O tom se v novele ale bohužel nepíše.

Ochrana hlavy státu byla v právním systému už za první republiky, popisují autoři novely. Za socialismu bylo hanobení republiky a jejích představitelů trestným činem až s dvouletou sazbou odnětí svobody. Současné tresty by měli mít spíše „výchovný charakter“. Doufejme proto, že tam bude patřit například zabavení alkoholu tomu, kdo nejvyšší ústavní funkci za poslední tři roky zhanobil takovým způsobem, že se z toho bude naše země jen těžko vzpamatovávat – Miloši Zemanovi.

Návrh zákona je dalším z řady útoků na svobodnou společnost a na ústavní práva občanů České republiky. Zapamatujme si dobře, kdo s tímto návrhem právě nyní, 27 let po pádu komunismu, přichází. Je zřejmé, kdo nám takový režim chce opět vrátit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]