O lidech s poruchou pudu sebezáchovy…

Ilustrační foto (Pixabay/fernandozhiminaicela)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/fernandozhiminaicela

Pokud máte na hlavě obal z alobalu, aby vám do ní nevkládali myšlenky, jste psychotik. Pokud máte na hlavě obal z oceli a pokročilých plastů, aby vám do ní nevkládali olovo, jste voják v poli s přilbou na hlavě. A ta hlava v přilbě je důkazem vaší racionality – a samozřejmě i racionality armády, ve které sloužíte. Když létají střely, je neprůstřelná helma k nezaplacení. A mít ji na hlavě v poli je rozumné, i když Taliban zrovna nepálí. Vy totiž nevíte, kdy střílet začne.

Hned jak bylo možné, aby se naočkovala také moje (mladší) přítelkyně, vyrazil jsem na očkování i já. Virový Taliban jménem SARS-CoV-2 momentálně nestřílí, ale než na podzim začne, je nutné si nasadit přilby alespoň dvě. Na podzim, jak se lidi stáhnou zpět ke kamnům do interiérů a budou si vyprávět zážitky z exotických dovolených, vymění si nové mutanty viru, a rozjede se podzimní vlna. Bude pravděpodobně nakažlivější a s vyšší smrtností než dosud rozšířené mutanty. Takže – na podzim začne Taliban pálit ze všech stran.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Čekám na termín své druhé dávky mRNA vakciny (ze snobismu Pfizer/BioNTech) a pomalu sonduji, jestli bude už v létě dostupná nějaká EMA schválená vakcína na principu podání inaktivovaného viru. Nějaké vyvíjejí v rozvojovém světě, ale bez evropské certifikace si je aplikovat nenechám. Ale pokud dostupná bude, tak si na ty dvě dávky mRNA dám jednu ránu inhibovaným virem, který mi po mRNA vakcinaci nemůže ublížit, ale naučí můj imunitní systém reagovat na celý virus SARS-CoV-2, ne jen na kousek spike proteinu z něj, jak to dělají mRNA vakcíny. Pokud se zadaří, a pokud pro mne bude i vakcína proti chřipce (loni jí bylo málo), budu čekat podzim s klidem. Přes léto máme prostě pauzu na přípravu – na nasazení přileb proti podzimnímu virovému ostřelování.

Sociálními sítěmi se šíří naprosté nesmysly o tom, že při očkování dostane očkovaný do těla i mikročipy, které umožní jeho sledování. Tyto nesmysly si uživatelé sociálních sítí sdělují prostřednictvím mobilních telefonů s čipy, které díky svému připojení umožňují jejich sledování. Tyto čipy – včetně designových smartfounů kolem nich – si aktivisté proti vakcinaci koupili sami, za vlastní peníze, a ještě se jimi vzájemně chlubí.

V sociálních službách – v oboru, kde se špatně platí a kam dle mého přesvědčení alespoň dříve chodili lidé pracovat proto, že chtěli pomáhat – by měli být lidé ušlechtilí, ohleduplní, často věřící. Web Seznam Zprávy (v souvislosti s úmrtím na covid-19 klienta domova seniorů, v němž pracovala neočkovaná žena s covidem) uvedl: „Očkování podstoupilo jen něco přes šedesát procent zaměstnanců domovů, kde žije nejzranitelnější část lidí. Pracovníci často podléhají mýtům a hoaxům ohledně očkování.“

Známý právník Tomáš Nielsen říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz: „Očkování není cestou k tomu chránit si vlastní zdraví.“

Můj šedesátiletý známý chce s očkováním počkat, až se bude více vědět, jaké má následky. „Nebudu se přece očkovat při pandemii!“ Připomínám to, že těmi následky, o nichž mluví, je v případě Pfizeru pětadevadesátiprocentní odolnost proti covid-19. Ano, na následky po deseti letech si budeme muset počkat ještě devět let, po která budou všichni takoví čekatelé v nebezpečí, že chytí covid, onemocní s ním, nakazí okolí, které na něj zemře, a oni pak zemřou také. Přesto chtějí čekat…

Většina z nich díky svému mládí neviděla strašlivě zmrzačené lidi po dětské obrně, jako byl můj soused na pražském sídlišti, na němž jsem vyrostl, ani děsivě zjizvené obličeje starých lidí po černých neštovicích v Indii. Byl jsem tam v době, kdy byla nemoc vymýcena teprve chvíli, a lidé, co ji přežili, byli dosud mementem. Tyto nemoci nám díky očkování zmizely. Přesto je dnes módní u části obyvatel – bohužel včetně vysokoškolsky vzdělaných lidí – očkování odmítat.

Všichni mrtví po nákaze covid-19 do začátku všeobecné dostupnosti vakcinace jsou oběti přírodní pohromy – epidemie. Ano, naše vláda epidemii zvládala velmi špatně a mrtvých mohlo být míň. Ale nezabil je Babiš – zabil je pandemický virus, kterého se věda vážně obávala už dlouhá desetiletí.

Očekávaná podzimní vlna nebude bez rizika ani pro očkované. I když má vakcína účinnost 95 procent, a snad i proti indické mutaci, může mít pět lidí ze sta smůlu. V přírodních vědách nevykazuje – kromě smrti – stoprocentní jistotu skoro nic. Ale ti, kteří prokázali poruchu pudu sebezáchovy a nenechali se naočkovat, budou na řadě první. Proti viru budou stát s nepřipravenou imunitou. A už to nebudou oběti přírodní katastrofy, ale vlastní katastrofické zpozdilosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]