Syn napsal dopis své mámě, aby ji přesvědčil, že nemá volit Babiše

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Také se vám stalo, že jste se snažili přesvědčit někoho blízkého ve vašem okolí, že Andrej Babiš skutečně není tou správnou volbou? Viktor Němec už nevěděl, jak svou matku přesvědčit, že se má nad volením hnutí ANO zamyslet, proto se rozhodl, že jí napíše otevřený dopis, kde se snaží vysvětlit, jaká je současná situace v České republice.

„Několik měsíců nesu velmi těžce, že má osmdesátiletá velmi inteligentní maminka, dosud aktivní soudní tlumočnice, není schopná vidět, co doopravdy stojí za počínáním Hnutí ANO a pana Babiše a že demokracie v Česku má namále,“ napsal pan Němec deníku FORUM 24. „Několikrát jsme se na toto téma nehezky pohádali. Nesmířil jsem se s tím a před víkendem ji napsal dopis v zoufalé snaze ji na poslední chvíli, před volbami, ve kterých půjde zřejmě o všechno, otevřít oči,“ vysvětluje. „Nevěřil jsem, ale vyšlo to. Prožil jsem den euforie následovaný depresí, že jeden volič, který prohlédl, asi nebude stačit.

Dopis Viktora Němce (bez redakčního zásahu):

Ahoj mami,

chci Ti napsat něco velmi důležitého. Věř, že to je i pro mě těžké a odhodlávám se k tomu už delší dobu. Nebude se Ti to bohužel líbit. Zcela logicky. Je to jako v té povídce Šimka a Grossmana, kde rodiče tajili dětem od narození existenci vody, koupali je v pivu, a když pak děti poprvé viděly déšť, křičely „padá síra“. Kdyby jim někdo řekl, že je to přece voda, nevěřili by mu. Stejně tak i Ty nevěříš mně a mému pohledu, co se v Česku děje. Důvod je jednoduchý. Čerpáš informace pouze z televize a z novin a zrovna z těch zdrojů, které už dávno nejsou nezávislé. V Česku už několik let opět funguje cenzura, MF Dnes je vlastněná přímým účastníkem politiky a TV Nova čelí vážné kritice, že tohoto vlastníka ve svém zpravodajství protežuje a negativní zprávy o něm upozaďuje. Povedlo se jim Tebe a stovky tisíc dalších přesvědčit o „jejich“ pravdě, která je ovšem lichá, účelová a sleduje jediný cíl. Změnit názor většinové veřejnosti ve prospěch úzké skupiny lidí. Přihlásila ses do Účtenkovky, kterou Ti také vychválila TV Nova. Neřekli Ti ale, že je to projekt šitý horkou jehlou, po stránce IT navíc zpackaný, který v otázce osobních údajů hraničí se zákonem, výdělek státu nemá šanci vygenerovat a zájem o něj je pramalý. To se lze dozvědět v seriózních mediích, které ovšem široká veřejnost nesleduje. Masaryk věděl, jak je demokracie křehká, a proto neustále nabádal k tomu o ni každý den pečovat a udržet si ji. Půjdeš k volbám a chceš volit ANO.

Rád bych Ti nabídl trochu informací z těch jiných zdrojů, které nepocházejí z médií tzv „hlavního proudu“, a připomenul vývoj několika let zpátky, který je silně alarmující, protože se až nápadně shoduje s obdobím 45–48, nebo třeba 80. léty v Itálii (nástup Berlusconiho).

Andrej Babiš (ČTK)

Prezident se už několik let chová, jako bychom byli prezidentskou republikou (Francie), tedy si nárokuje pravomoci, které nikdy v ústavě zakotvené nebyly. Otočil kormidlo zahraniční politiky na Východ, v Číně prohlásil, že se tam přijel učit, jak se stabilizuje společnost, když byl požádán, aby se při cestě do Moskvy přimluvil za otevření archivu tamní státní bezpečnosti, prohlásil, že Jan Masaryk spáchal sebevraždu, a naposledy včera veřejně a národním jménem na evropské úrovni schválil ruskou anexi Krymu, tedy zločin. Je otázkou času, kdy začne popírat holocaust. Putin obnovuje SSSR a míří ještě výš. Jeho ovlivňování politického vývoje u nás, v Německu nebo USA je popsané a dokázané.

V Československu bylo několik tisíc agentů KGB. Zeman je velmi pravděpodobně jedním z nich. Stejně tak jako na Slovensku nějaký Babiš. Ten v zahraničním obchodu zbohatl, ale Slováci ho vypoklonkovali a tak odešel do Čech a založil Agrofert. Způsob jeho budování byznysu je popsaný, dokázaný a čerpá z kravého know-how KGB. Představ si, že v roce 1990 začneš podnikat, vybuduješ velkou firmu. O 15 let později začneš nic netuše obchodovat s nějakým Babišem. Ten koupí 34 % Tvé firmy za tržní cenu 300 milionů. Ale následně Ti vrazí kudlu do zad. Domluví se s bankou, že bude bojkotovat úvěry Tvojí firmě, která rozjela nový provoz a zadlužila se, dokud nebude mít firma jednoho majitele. Jednoho dne Ti člověk z banky zavolá, že financování úvěru zastavuje, pokud nebude jeden majitel. Podlehneš a prodáš zbytek firmy Babišovi za pakatel. Tedy 66 % za 23 milionů!!! Životní dílo, kterému jsi obětovala vše, je v hajzlu. Skončíš duševně nemocná na samotě v lese. To byly Kostelecké uzeniny, které od té doby jenom upadají. Přes kopírák je jich dost, zničené rodiny, ale už i sebevraždy. Tam kde nestačila banka, nastoupila Finanční správa, celníci, tedy už v době Babiše jako ministra financí. Zlikvidovaných firem už je mnoho. Zemědělské podniky, které byly takto násilně začleněny do Agrofertu, jsou vedeny způsobem, který popírá základní principy zemědělství a vztahu k půdě a bohužel způsobuje i odliv lidí z venkova. Jediné slovo, které to vystihuje je drancování. Drancování v režii estébáka, která nemá a nikdy nebude mít dost.  A když už jsme okradli tolik ubožáků, okrademe i Brusel. Snad žádná jiná Babišova špína není tak detailně popsaná jako Čapí hnízdo. Porušení celé řady zákonů je dostatečně popsané a nezpochybnitelné, stačí jen hledat a číst.

Smlouva Andreje Babiše (Twitter)

Veřejnost tedy ve volbách zvolí 28 let po pádu komunismu policií obviněného estébáka, který první co udělá, že kromě ministerstva financí obsadí i vnitro, aby mohl ovládat policii, tak jako dnes ovládá noviny. Je otázkou času, kdy se začnou množit procesy a konkurenti Agrofertu, tedy ti lepší, protože podnikají a nedrancují, si půjdou sednout. A to bude jenom začátek. Know how KGB se buduje už hodně desítek let a jen málo věcí je takto ďábelsky dokonalých.

Považuji dodnes za obrovskou devizu do života, že jsi mi dala tak silný cit pro spravedlnost a touhu dělat věci správně. Děkuji Ti za to. Snažím se to předávat i našim dětem. A mám strach, že za takové postoje budou jednou draze platit, pokud se zlu nedokážeme postavit.

Dospíval jsem v době euforie a svobody. Ty v smutných 50. letech. Nikdy by mě tenkrát nenapadlo, že je vůbec možné, že by se ty poměry měly jednou vrátit.  Mým dětstvím se táhne Tvé trauma spojené se zamýšleným odchodem od emigrace. Pokud si tedy dokážeš vybavit, jak jsi celý život trpěla, prosím, zkus udělat něco pro to, aby nemusela mít stejný úděl Tvoje vnoučata.

Dnes se jedná o zlo z úplně stejné dílny, jako v roce 48 a vše nasvědčuje tomu, že se to pak ubere hodně podobným směrem. Prosím, rozhodni se příští víkend správně.

Děkuji

V.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]