Občan poslal Babišovi zpět jeho smlouvu a připsal mu k ní pár ostrých slov

Smlouva Andreje Babiše (Twitter)

Smlouva Andreje Babiše | FOTO: Twitter

Smlouva plná slibů majitele hnutí ANO Andreje Babiše dorazila do schránek velké části českých občanů. U některých ovšem tvrdě narazila a ostře ji kritizují. Našli se i tací, kteří tento pseudodokument obratem vrátili bývalému ministrovi financí. František Volejník například oligarchovi připomněl, jak často mění názory a tím pádem je pro něj nedůvěryhodný.

„Dnes jsem do své poštovní schránky dostal Babišovu smlouvu s občany České republiky. Dal jsem jí tedy do obálky a obratem jsem mu jí poslal doporučeně zpět. A napsal jsem mu k tomu pár slov,“ napsal Volejník deníku FORUM 24.

Text dopisu Andreji Babišovi (bez redakční úpravy):

Vážený pane Babiši!

Dnes jsem obdržel Vaší smlouvu s občany České Republiky.

Vracím Vám jí nepodepsanou. Jako byznysmen jistě víte, že každá smlouva je platná pouze v případě, že je podepsána oběma smluvními stranami.

Proč jsem jí nepodepsal a je tedy neplatná? Protože Vám prostě nevěřím!

Připomenu Vám rok starou událost: 13. 10. 2016 jste prohlásil: „Senát je důležitou součástí fungování naší země.“ Dva dny na to, 15. 10. 2016, po ukončení prohraných senátních voleb jste prohlásil: „Senát je de facto zbytečný, stojí 600 milionů korun, zrušení bych se nebránil.“

Andrej Babiš (ČTK)

Člověk, který otočí svůj názor ze dne na den o 180°, je prostě nedůvěryhodný. Člověk, který práskal ve službách StB, je prostě nedůvěryhodný. Člověk, který využívá díry v zákonech, aby nemusel platit daně, ale drobné živnostníky likviduje pokutami za drobné chyby v administrativě, je prostě nedůvěryhodný. Člověk, který likviduje svoje konkurenty tím, že na ně nechá „kleknout“ jím ovládanou finanční správu, je prostě nedůvěryhodný. Člověk, který byl jmenován do funkce ministra notorickým alkoholikem, a to v přímém rozporu s lustračním zákonem, je prostě nedůvěryhodný. Člověk, který nazývá parlament „žvanírnou“ je prostě nedůvěryhodný. Pro Vaši informaci: parlament je odvozeno z italského „parlare“ – MLUVIT!!! Člověk, který je obviněn z trestného činu, je pro mne prostě nedůvěryhodný.

Přečetl jsem si nedávno jednu knihu: Žlutý baron. Velmi poučné čtení. Pak jsem si přečetl tu Vaší sci-fi o Vašich snech. Nyní již třetí den čtu novou knihu Jaroslava Kmenty, Boss Babiš. Velmi zajímavé čtení. Literatura faktu je užitečnější než sci-fi o snech nějakého podvodníka.

V závěru té Vaší smlouvy píšete, že na všechny ty výše uvedené nesmysly nám dáváte své slovo. Slovo bývalého agenta StB, který je navíc obviněn z podvodu, pro mně nemá žádnou váhu.

Andrej Babiš  (ČTK)

A proto Vám tu smlouvu vracím nepodepsanou a tudíž neplatnou. Já jsem poctivý občan České Republiky a ne zaměstnanec ve Vaší rodinné firmě. A pokud se náhodou stane (ani se mi na to nechce pomyslet), že se stanete premiérem (fuj!!!), a budete vážně chtít řídit naší republiku jako Vaší rodinnou firmu, žádám Vás, abyste mi napsal, jakým způsobem mohu dát výpověď z pracovního poměru. V takové firmě já totiž pracovat nechci!!!

Bez úcty a s pozdravem

František Volejník v.r.

P.S.: Pokud se ptáte, kdo za to může, tak vězte, že za toto nemůže Kalousek, za to si můžete SÁM!!!

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]