Občan žaluje Andreje Babiše kvůli popírání holocaustu. Je to hanba, říká

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Filip Musil se rozhodl zažalovat ministra financí Andreje Babiše za jeho skandální výrok týkající se tábora v Letech. Ač si nedělá velké naděje na úspěch, je podle něj nutné se vždy postavit zlu.

„Tak jsem se neudržel a rozhodl se podat na Babiše trestní oznámení. Velké naděje na úspěch si nedělám, ale mám pocit, že jako občan mohu proti tomuto zvěrstvu udělat maximálně právě to, co jsem udělal. Je to hanba a je dobře, že téměř všichni ostatní politici se od něj výrazně distancovali,“ píše Filip Musil na svém facebookovém profilu v příspěvku, v němž nasdílel tresní oznámení.

Babiš řekl toto: „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali,“ řekl ministr. „To, co píší v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam.“ Podle Filipa Musila takový výrok naplňuje skutkovou podstatu trestného činu trestního zákoníku § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

„Mou motivací k podání trestního oznámení byl zejména fakt, že už výroky pana místopředsedy vlády zašly za únosnou mez (jestli i za zákonnou či nikoliv, to musí rozhodnout jiní). Sám jsem byl v Letech i v Osvětimi a myslím si, že kdyby pan Babiš na tato místa přijel a trochu u toho přemýšlel a nechal to na sebe působit, nemohl by nikdy nic podobného pronést (a to ani v nadsázce či žertu). Až budu vědět více, co s mým podáním udělali, dám vědět,“ řekl Musil Svobodnému fóru.

 

Screenshot 2016-09-03 10.57.35

Zdroj: Facebook Filipa Musila

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner