Občané volají Babišovi: Braňte národ, braňte roušky a pozor na ty, co roušky nenosí!

Babiš a Lucie v pořadu „Pojď do mě“  (Facebook Andreje Babiše)

Babiš a Lucie v pořadu „Pojď do mě“ | FOTO: Facebook Andreje Babiše

Premiér Babiš podle psychologů dokáže navázat se svými voliči hluboký citový vztah. V tom je, vedle ovládání médií, tajemství jeho politického úspěchu. Příkladem je rozsáhlá debata jeho příznivců na sociálních sítích.

Premiér je zde vychvalován zejména za zavření hranic, za rychlé zařízení ochranných prostředků z Číny a za zavedení plošné povinnosti nosit roušky. Oslavné ódy na vládu a na Babiše během nouzového stavu přibyly a zdaleka se nejedná jen o falešné účty ze stáje Marka Prchala.

Pocity hrdosti na našeho premiéra a politického vůdce vzbuzují u jeho sympatizantů zejména roušky. Někteří z občanů mají ale obavy, že je vláda příliš benevolentní a měla by přitvrdit. Babišovi kupříkladu zavolala studentka Lucie a zaníceným hlasem se ho zeptala:

„Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak jste vydali to nařízení s těma rouškama, jak vy zjistíte, kdo je nosí a kdo je nenosí? Já jsem za minulý týden viděla asi tři nebo čtyři lidi, co tu roušku neměli. Ani nic přes pusu a ani nic přes nos. A když není policie, tak vy to asi nezjistíte, podle mýho. Tak jak to zjistíte.“

Premiér na dotaz moudře odpovídá. Pochválí Lucii za dobrý dotaz a říká, že povinné roušky žádná jiná země kromě Slovenska nezavedla. Přitom nás celý svět chválí za to skvělé video pana Ludwiga. Podle Babiše by měla být policie přísná, ale on sám by dával přednost domlouvání a přesvědčování, protože kdo nenosí roušku, tak může umřít. Tato komická debata proběhla v Babišově videopořadu s ještě komičtějším názvem „Pojď do mě.“ Lucie jenom nešla do premiéra, ale do lidí bez roušek.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Babišovo vyjádření pak vyvolalo na tisíc komentářů, kde lid poměrně často děkuje za plošnou povinnost nosit roušky. Paní Zdena píše: „Za tohle opatření chválím Vás pane premiére i celou vládu.“ Pan Jaroslav chválí slečnu Lucii, že si všímá lidí bez roušek, a vyzývá ji, aby si je zapisovala a nahlašovala. Paní Věra píše: „…budu ji nosit jestli se to těmhle rejpalům nelíbí, tak je ubožák, co virus velmi podceňuje. Každý si o těhle ubožácích udělá svůj úsudek sám, mohou jít řečnit spolu s opozicí, co pro lidi nehnula ani prstem.“ S tím souhlasí uživatel Tygr, který říká, že celá opozice jenom rozeštvává společnost. Už by se s tím mělo něco udělat, aby vláda mohla v klidu vládnout. Škoda že tu chybí nějaký konkrétní návrh. 

Premiér dostává od občanů dokonce i gratulace, že vláda s koronavirem zatočila, hojné jsou poznámky o neschopné Británii nebo o tom, jak to EU nezvládla. Roušky Babišovým voličům splývají s vlastenectvím a paní Božena děkuje panu Babišovi, že brání náš národ před nemocí. Braňte národ, braňte roušky a pozor na ty, co roušky nenosí. To je v kostce hlas lidu, jemuž premiér tolik rozumí.

Idylu poněkud narušila slečna Eva, která napsala: „Občas vidím lidi, co jedou sami v autě a mají roušku. Ptám se, zda mají také prezervativ, když jsou sami v posteli.“

Následuje příspěvek další uživatelky: „Můžete něco udělat s močením psů na domy a vchody do domů? Je to hygienicky nebezpečné a od pejskařů bezohledné! Hrozí další infekce.“