Obchod se zdravím. Babišův web iDNES nabízí k předplatnému výhody na jeho klinikách

iDNES Premium (repro iDNES)

iDNES Premium | FOTO: repro iDNES

Webový portál iDNES.cz, který spadá do holdingu Agrofert, nabízí pro předplatitele placené sekce Premium Zdraví výhody na klinikách, které patří do svěřenského fondu Hartenberg premiéra Andreje Babiše. Tyto kliniky jsou v médiích z vydavatelství MAFRA dlouhodobě propagovány, nabízení výhod ve zdravotní oblasti je ale bezprecedentní reklamní taktika.

„Zdraví je to nejdůležitější, co člověk má. A proto vám iDNES Premium přináší projekt Zdraví, díky kterému vám pomůžeme s tím vaším. iDNES Premium Zdraví se zvýhodněným ročním předplatným vám zajistí mnoho výhod a zároveň také spoustu zajímavých zdravotních článků plných rad a rozhovorů s experty. Využijte všechny výhody iDNES Premium Zdraví i vy!“ láká server na předplatné.

Získat můžete testy na nový koronavirus, magnetickou rezonanci do pěti dnů, těhotenský ultrazvuk a další vyšetření. Takový postup přitom může odporovat platným zákonům.

„Všechna vyšetření jsou domluvena v nejšpičkovějších zařízeních, jako je Iscare, Vidia Diagnostika, Ifcor, Gennet, GynCentrum nebo Pro Diagnostika,“ dočteme se na webu iDNES.cz. Najdeme zde také například kliniku Sanus nebo dokonce Centrum onkologické prevence. Nákup prémiového obsahu serveru iDNES.cz by tak měl urychlit vyšetření, které může odhalit smrtelnou diagnózu. Nikde navíc není doplněno, že právě tato zařízení patří Andreji Babišovi stejně jako zmiňovaný web.

Placená sekce iDNES Premium Zdraví je k dispozici všem členům iDNES Premium, což je speciální sekce zpravodajského webu. Cena je 390 Kč za rok.

Propojení firem Andreje Babiše se v jeho médiích objevuje dlouhodobě. Tištěná média, a to včetně příloh deníku MF DNES, dlouhodobě propagují výrobky společností Penam či Kostelecké uzeniny.

Kliniky z Hartenberg Holding jsou zase zmiňovány například v článcích, které se týkají umělého oplodnění. Například v listopadu v novinách MF DNES vyšel hlavní článek, který avizoval nový zákon z pera tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO). Ten měl umožnit více pokusů hrazených pojišťovnou pro ženy, které podstupují umělé oplodnění. V článku byl propagován byznys týkající se asistované reprodukce, aniž by noviny zmiňovaly, že v tomto odvětví obchoduje jejich majitel Andrej Babiš. V textu byl navíc citován odborník z kliniky, která spadá do fondu Hartenberg. K propagaci tohoto tématu využívají Babišovy firmy také ženské časopisy, které předseda vlády získal nákupem vydavatelství Bauer Media.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]