Obchodní centrum na okraji Moskvy zachvátil požár. Incident si vyžádal jednu oběť

Požár v Rusku, ilustrační foto (Profimedia)

Požár v Rusku, ilustrační foto | FOTO: Profimedia

Obchodní centrum Mega Chimki na předměstí Moskvy zachvátil v pátek kolem šesté hodiny ranní místního času (4.00 SEČ) požár. Prokuratura Moskevské oblasti případ vyšetřuje. Podle agentury TASS si incident vyžádal jednu oběť. Údaje se upřesňují. Podle listu Kommersant ministerstvo pro mimořádné situace informovalo, že důvodem mohlo být porušení bezpečnostních předpisů. Žhářství nevyloučilo.

Ve skladu prodejny OBI mělo dojít k výbuchům a požár se následně rozšířil do celého obchodního centra. Záchranné služby agentuře sdělily, že explodovaly zejména plechovky s barvami a laky. Požár se podle agentury TASS rozšířil na 18 tisíc metrů čtverečních. „V současné době je celý objekt v plamenech,“ uvedl zdroj.

Byl vyhlášen čtvrtý stupeň požárního poplachu z pěti. Na hašení se podílí 141 hasičů a zasáhnout je připraveno i letectvo ministerstva pro mimořádné situace. Otevřený oheň se záchranářům podařilo dostat pod kontrolu kolem 11. hodiny (9.00 SEČ). Záchranné služby sdělily, že při požáru zahynul příslušník ostrahy a několik dalších osob utrpělo zranění.

 

Ministerstvo pro mimořádné situace informovalo, že důvodem mohlo být porušení bezpečnostních předpisů při svařování. Předpokládá se, že požár založili pracovníci ve skladu. Přesnou příčinu této mimořádné události ovšem určí odborníci, až bude požár definitivně uhašen. Není vyloučena možnost zkratu elektřiny ani žhářství. 

List Kommersant uvedl, že jde o nejhorší požár takového objektu v historii Ruska. Podle ruského svazu pojistitelů se škody obchodního centra mohou vyšplhat na 20 až 30 miliard rublů (7,4 až 11 miliard korun).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články