Obětovat trošku svobody? TOP 09 varuje před novelou shromažďovacího zákona

Eric Drooker

Poslanecká sněmovna schválila novelu shromažďovacího zákona, která výrazně omezuje Ústavou garantované shromažďovací právo. Po nedávném omezení ústavního práva na domovní svobodu je to další významný zásah do základních lidských práv v České republice. V kombinaci s přestupkovým zákonem, který zvyšuje sankce za „urážku úředníka“, se státní moc stává vrchností vůči svým občanům.

Vyjádření zástupce vládní koalice (ČT24, Události komentáře, 12. 7. poslanec B. Schwarz, ANO): „Radši obětuju trošku svobody, když vím, že budu mít pořádek…,“ srozumitelnou zkratkou sděluje, co strany vládní koalice sledují. Omezení liberální demokracie a zavedení „nových pořádků“. Předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska Schwarzův názor příliš nepřekvapil. “Taková vyjádření jsou skandální a nebezpečná, ale u poslance ANO překvapit nemohlo,” uvedl.

Eric Drooker

TOP 09 zařazuje novelu shromažďovacího zákona TOP 09 na Seznam nesvobody a využije každé příležitosti a všech svých politických sil k co nejrychlejšímu zrušení bodů tohoto seznamu. Proto v následujících týdnech připraví návrhy novel, které tyto zákony zruší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články