Objev bystrých antiislamistů: muži v Saúdské Arábii prý smí sníst z hladu manželku

repro: http://english.alarabiya.net

Abdul Aziz bin Abdullah | FOTO: repro: http://english.alarabiya.net

Na webu Nová republika se objevil článek osoby, která publikuje pod jménem Jitka Moody. Nebýt to proslulý web proruského blouznivce a bývalého ministra a bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivana Davida, asi bychom se k takové pozoruhodné autorce nedostali.

Na Nové republice se Jitka Moody momentálně zabývá tím, jak by bylo hezké, kdyby šlo v Evropě zakázat islám. Nic nového, jen další variace na to, o čem lidé sní, když náhodou spí. Nuda.

Jako pisatelka je ale osoba Moody dost plodná jinde. Na svých stránkách jitkamoody.com nás zásobuje dalšími pikantnostmi. Jeden článek nese například titulek: Saúdové prý smí sníst manželku, ale jen když mají hlad.

Madam (pokud je to skutečně existující madam) píše rafinovaně, aby se jí nedalo nic vytknout: „Abdul Aziz bin Abdullah je takzvaný Velký Mufti, tedy nejvyšší islámistický vůdce v Saudské Arábii, kde vládne islám v tom nejtužším provedení a je jediným zákonem. Tak tenhle Velký Abdul měl prý vyhlásil fatwu, tedy nový islámský zákon, zjednodušeně řečeno, nad kterým dokonce i konzervativní muslimové krapet zvedli obočí. A pak ho vehementně začali popírat.

Údajná fatwa říká:

„Je povoleno mužům Saudské Arábie sníst vlastní ženu nebo části jejího těla, pokud manžel trpí hladem.“ Prý to vysvětlil jako „důkaz ženiny oběti a poslušnosti ke svému manželovi a její oddanost splynout v jedno“. Fakt, že tuto zprávu média šířila, docela dost vypovídá o tom, jak šílená je realita úrovně ženských práv v Saudské Arábii. Zkrátka, není to dost bláznivé, aby se tomu nedalo věřit. Co myslíte?“

My si samozřejmě myslíme, že – přes nevalné postavení žen v Saúdské Arábii – je to kravina, které sama nevěří, ale líbí se jí to. Každý má nějaký vkus. Že by se mohl najít někdo, kdo to vezme vážně (třeba nějaký „akademik“ z kruhů Okamurovy SPD), nemůžeme samozřejmě po všech zkušenostech vyloučit.

Zabere asi pět minut zjistit, že je to nesmysl. Na webu english.alarabiya.net zjistíme, že Abdul Aziz bin Abdullah sice existuje a je to islámský hodnostář, jenže popírá, že by někdy něco takového vyhlásil. Tvrzení se – bez nějakého zdroje – objevilo na proíránských médiích. Podle CNN Arabic se dá zjistit, že údajná fatwa se porvé objevila jako sarkastický sloupec jednoho marockého bloggera píšího pod jménem Israfel al-Maghribi. Sloupek vyšel pod záhlavím „Sarkastické zprávy“. Některá – zvláště proíránská – média to pak převzala jako reálnou zprávu.

Všechno má nějakou míru. Normální člověk má k dispozici dost ověřitelných zpráv o tom, že někde popravili nějakou muslimskou ženu, nebo ji mučili a znásilnili. Nepotřebuje si k tomu ještě vymýšlet historie o pojídání manželek.

Stejně tak my máme dost podnětů k tomu, abychom věděli celkem přesně, co se odehrává v hlavičkách lidí, kteří čtou různé bizarní blogísky, Novou republiku nebo Okamurovy fatwy. Neděje se toho tam moc, takže je to poměrně přehledné. A hlavně k tomu nemáme potřebu přidávat sdělení, že Tomio Okamura jí chrousty, protože by to nic podstatného k tématice počínání některých stranických vůdců nepřidalo a k jeho životnímu stylu by to moc věrohodně sedělo.

Ale piš, Jitko Moody, piš. Až tomu sama uvěříš, třeba se tě pan doktor Ivan David odborně ujme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner