Oblast 51 existuje, viděl jsem tam živé mimozemšťany, tvrdí bývalý agent CIA

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Mezi nejzáhadnější místa na světě nepochybně patří takzvaná Oblast 51, kam měli Američané ukrýt poškozené UFO a kde také podle neověřených zpráv došlo k pitvě mimozemšťana. Zatímco vláda Spojených států veškeré takové historky vyvrací, jeden z jejích bývalých zaměstnanců tvrdí pravý opak.

Fakta o havárii UFO v červenci 1947 v Roswellu v Novém Mexiku jsou jedněmi z nejhledanějších informací na světě. Sama Oblast 51, kde mělo dojít k několika vědeckým pokusům jak na stroji, tak na mimozemšťanech, kteří v něm údajně byli nalezeni, patří k nejlépe střeženým místům na světě. Přitom stále není jasné, zda se nejedná pouze o legendu, která vznikla, aniž by měla pravdivý předobraz. Jeden muž však podle Daily Mirror ví něco víc.

()

Muž, který měl pracovat pro CIA, se podle britského deníku na smrtelné posteli svěřil se svými zkušenostmi spojenými s tajemným pádem neidentifikovaného létajícího předmětu. Bývalý agent ve svých 77 letech hovořil s výzkumníkem UFO Richardem Dolanem a dokumentaristou Jeremym Corbellem.

Agent, jehož jméno zůstalo v utajení, tvrdil, že v letech 19571960 pracoval pro americkou Ústřední zpravodajskou službu, přičemž se dostal k fyzickým důkazům o existenci mimozemšťanů. O nich hovořil v jednom z rozhovorů již před 24 lety, ale poté byl prý CIA důrazně varován, aby takové vystoupení již nikdy neopakoval, neboť vyzrazuje státní tajemství.

V roce 2013 se anonymní agent přesto rozhodl promluvit znovu. Ze strachu před blížícím se skonem svěřil své poznatky Dolanovi a Corbellovi. Podle bývalého státního zaměstnance byl v Oblasti 51 proto, aby zkoumal předměty, mezi něž patřil i létající talíř z Roswellu. Muž údajně viděl i další zajímavosti. 

„Vzali nás na místo, kde se nacházela garážová vrata, za nimiž byly různé talířové lodě. Úplně první z nich bylo to roswellské plavidlo. Vypadalo nabourané, ale zřejmě všichni mimozemšťané, kteří v něm byli, zemřeli. Až na jeden pár…“ vyprávěl neznámý agent.

„Poté jsme viděli film s pitvou, pak plukovník řekl, že nám pustí ještě rozhovor s mimozemšťanem,“ vzpomíná muž s utajenou identitou. „Nevypadalo to jako člověk. Měl jiný odstín kůže a v podstatě i tvar a velikost jeho hlavy byly jiné než u člověka. Například mozek byl tak nějak trochu větší a nos byl velmi, velmi malý. Uši byly jen jako díry a ústa drobná,“ tvrdil muž, který údajně mohl potvrdit existenci celé legendy o Oblasti 51 a nehody UFO u Roswellu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články