Obří aligátor vyděsil hráče na golfu. Kalifornie má novou atrakci

Eric Drooker

Když se Jeff Jones rozhodl, že si zajde zahrát svůj oblíbený golf, nečekal, že místo dobrého zážitku ze hry přinese video, které obletí celý svět. Je na něm totiž zachycen monstrózní aligátor, který se prochází po místním hřišti.

Golfista obřího tvora ve Valencia Golf and Country Club zaregistroval v momentě, kdy kolem něj projížděl ve svém vozíčku. Zvíře si pozornosti vůbec nevšímalo a jediné, co ho zajímalo, byla voda, do níž se mohlo ukrýt. Jak zmínil britský deník The Sun, největší aligátor, kterého se podařilo v Kalifornii odchytit, měřil 5, 31 metrů. Jak velký byl ten, kterého natočil Jeff Jones, není jasné.

Za poslední rok je to už podruhé, co se podařilo na golfu v USA natočit obřího aligátora. V  březnu 2019 se nebezpečný tvor toulal po greenu na hřišti v Georgii. 

V roce 2016 se zase Charlie Helmsovi podařilo zachytit aligátora v Buffalo Creek Golf Club. Tehdy se zvíře procházelo okolo třetí jamky, jako by na tom nebylo nic podivného.

Pro jihovýchod Spojených států je výskyt aligátorů severoamerických typický. Zvíře žije především v bažinách a močálech, které jsou často poblíž lidských obydlí. Proto jsou mnohy obyvatelé Kalifornie na setkání s tímto monstrem zvyklí. Že jim ovšem přeruší jejich golfové rozptýlení není každodenní samozřejmostí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]