Obří ještěr vyděsil zákazníky v supermarketu. Z kanálu si to namířil do regálů

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Málokdy se stane, že byste během nakupování potkali v obchodě nějaké zvíře. Když se navíc jedná o ještěra velikosti vysokého člověka, budete zřejmě váhat, co udělat. Jak se zachovali v thajském supermarketu píše The Daily Mirror.

Zajímavé záběry přerostlé ještěrky vznikly v Nakhon Pathom v Bangkoku. Zde se zvíře, měřící kolem 180 centimetrů, vyplazilo z kanálu a namířilo si to přímo do obchodu. 

Zděšený svědek Narumpa Tangsin, který vše natáčel, měl před zvířetem respekt. „Zastavil jsem se v obchodě, abych si nakoupil a uviděl jsem uvnitř obrovskou ještěrku. Chtěl jsem si dojít pro drink, ale zvíře bylo příliš blízko uličky s nápoji,” řekl překvapený zákazník.

„Jsou to nebezpečná zvířata, zvláště když jsou naštvaná, tak jsem radši zůstal vzadu a zaznamenal jsem si ho na telefon,” dodal.

Prodavač mezitím zavolal policii, která na místo dorazila i s odborníky na plazy. Ti ještěra odchytili a pustili do blízké přírody.

Asijské vodní ještěrky žijí v kanálech a rybnících ve velkých městech v Thajsku, kde se živí rybami, hady, žabami a zbytky jídla, které zanechali lidé. Pokud se cítí ohroženy, bývají agresivní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články