O víkendu probíhal v Norsku další závod ze seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics. Televizní diváci, obzvlášť ti čeští, kteří sledovali přenos na sportovním kanálu veřejnoprávní televize, museli být překvapeni. Ne však kvůli výkonům sportovců, ale obrovským nápisem, který se objevil podél trasy.

Lyžaři si patrně ani slov „BABIŠ ZLO“ nemohli všimnout, ale díky záběru z dronu zůstal televiznímu divákovi neutajen. Zkušený komentátor České televize Pavel Čapek sice zhruba v 55. minutě přenosu upozornil na to, že se ve sněhu nápis objevil, ale citovat už si netroufl.

Kritický nápis na adresu premiéra se na sportovní akci, konané v zahraničí, neobjevil poprvé. V červenci loňského roku totiž na silnici, na níž závodili cyklisté slavné Tour de France, neznámý člověk napsal růžově Babiš = StB.

Toto sdělení se později začalo objevovat i na mnoha českých silnicích, například na výjezdu z Prahy u Černého mostu.

Jak autor sprejového vzkazu, tak sněhový pisatel, upozornili na to, že s politikou a minulostí Andreje Babiše mnoho lidí nesouhlasí a nemusí se jednat jenom o Čechy, kteří žijí ve své rodné zemi. Stejně jako Babiš dělá ostudu mezinárodně, třeba kvůli střetu zájmů, nebo podezření z dotačního podvodu, i upozornění na jeho nepřijatelnost překračují hranice naší země.

Nebo, že by se do „kampaně“ proti Babišovi pustili i mimozemšťané, kteří si odskočili od tvorby kruhů v obilí?

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora