Obří zátah. Policisté kontrolovali více než 500 vodáků. Šli po alkoholu a uspěli

ČTK

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Alkohol na vodě se pomalu stává největším problémem České republiky. Alespoň Policie ČR ho za něj zřejmě považuje. V minulých dnech proti vodákům nasadila 279 policistů. Koordinovanou celorepublikovou akci zaměřili na kontrolu plavidel, přístavišť, půjčoven lodí, vodáků, plavců, rybářů, vůdců malých plavidel, požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek.

„Celkem 279 zúčastněných policistů na 89 akcích zkontrolovalo 606 plavidel a 93 přístavišť. Společně s pracovníky Státní plavební správy se policisté zaměřili především na odhalování protiprávních jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na sledovaných a nesledovaných vodních cestách a vodních plochách. Při kontrolách plavidel policisté zjistili 80 závad a při kontrolách půjčoven lodí byla zjištěna jedna závada. Celkem bylo zkontrolováno 520 osob (vůdců plavidel), kdy osm z nich bylo pod vlivem alkoholu,“ přiblížil Petr Habenicht, tiskový mluvčí Policejní prezidium ČR.

Pro vodáky a vůdce malých plavidel platí nulová tolerance týkající se požívání alkoholu. Pokud „nadýchají“, hrozí jim pokuta až sto tisíc korun. Pokud naměřená hodnota alkoholu v krvi přesáhne jedno promile, mohou jít i do vězení.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner