Obviněná náměstkyně zpětně doplatila zájezd za 200 tisíc, který byl dárek od Pelty

reprofoto ČT

Miroslav Pelta | FOTO: reprofoto ČT

Obviněná bývalá náměstkyně na Ministerstvu školství Simona Kratochvílová doplatila zájezd, který dostala darem od tehdejšího šéfa FAČR Miroslava Pelty. Jednalo se o zájezd na Maledivy v hodnotě 200 tisíc korun. Zprávu přináší server seznam.cz.

Kratochvílová tak učinila z vazby, ve které byla od května do července letošního roku. Experti na trestní právo si nejsou jistí, jestli jí tento krok pomůže vylepšit pozici. Například advokát Marek Nespal uvedl, že je třeba posuzovat nejen motivaci obviněné, ale i další souvislosti kauzy. Další advokát, Václav Vlk, tvrdí, že podobné případy běžně končí obviněním z přijetí úplatku.

Případy, kdy Pelta zval potenciálně prospěšné lidi pro fotbal na výlety, nebyly ojedinělé. Nejčastěji se jednalo o zájezdy na fotbalové zápasy, jako třeba utkání fotbalové reprezentace se San Marinem, kam byla pozvána Soňa Fáberová, ředitelka odboru sportu na pražském magistrátu. Fáberovou také navštívila policie, ale obviněna nebyla.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner