Obvinění Babišovy manželky a jeho dětí má být zrušeno. Prý o podvodu nevěděli

Monika a Andrej Babišovi (ČTK)

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: ČTK

Deník FORUM 24 obdržel informaci z důvěryhodného zdroje, který si nepřeje být z pochopitelných důvodů jmenován, že na pokyn státního zástupce bude v nejbližších dnech zrušeno sdělení obvinění dětem a manželce předsedy vlády Andreje Babiše. Důvodem je, že Babišovi příbuzní údajně nevěděli, že firma, která požádala o evropskou dotaci na projekt Čapí hnízdo na ně byla převedena anebo neznali důvod tohoto převodu. Tudíž by jim zřejmě nemohl být prokázán trestný čin.

Státní zástupce by měl rozhodnout ve věci stížností na sdělení obvinění v nejbližších dnech. Zrušení trestního stíhání premiéra Babiše se vzhledem k závažnosti důkazů, mězi něž pravděpodobně patří mimo jiné i Zpráva evropského úřadu OLAF a také bankovní dokument banky HSBC ohledně půjček firmě Farma Čapí hnízdo a. s. ve výši 350 milionů korun, by bylo více než podezřelé. Z dokumentu mimo jiné vyplývá, že banka považuje farmu Čapí hnízdo za majetek Andreje Babiše s účelem konferenčního centra Agrofertu.

Kauza Čapí hnízdo je kriminální kauza týkající se současného českého premiéra Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a dalších osob. Obviněným osobám hrozí trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie ve „zločinném spolčení“, kdy podle obvinění dotaci určenou malým a středně velkým firmám čerpal koncern Agrofert skrze nastrčenou malou firmu, čímž měla vzniknout škoda téměř 50 mil. Kč.

Andrej Babiš trestní stíhání neustále zlehčuje a chová se tak, jako by nemělo žádnou relevanci. Tím popírá základní pravidla právního pořádku.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]