Obzvláště vypečené mírové holubice se slétly v Moskvě. Princezna, konspirativci, Seagal a další nuly

Italská princezna Vittoria Alliata di Villafranca (Lionelferracutinovara / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Italská princezna Vittoria Alliata di Villafranca | FOTO: Lionelferracutinovara / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Krvavé řádění diktátora Putina už došlo tak daleko, že se k dnešnímu Rusku nechtějí na sto procent hlásit ani obvyklí užiteční idioti, pokud nejsou ještě větší idioti, než se myslelo. Zbyla tedy garda posledních věrných, z kterých si teď Kreml uspořádal malou výstavku.

Bizarní akci, tedy kongres Mezinárodního hnutí rusofilů, zaznamenal mimo jiné deník The Gardian. Podnik uspořádali konzervativní aktivisté a konal se „s velkou pompou“ v proskleném sále Puškinova státního muzea v Moskvě, kam dorazili „političtí marginálové a zastánci konspiračních teorií“.

(FORUM 24)

Tak to čteme nedočkavě dál, komu dnes ještě není úplně hloupé účastnit se novodobého říšského nacistického, tedy rašistického hemžení. A stojí to za to.

„Mezi nimi byl i kontroverzní americký herec Steven Seagal, vnuk Charlese de Gaulla a italská princezna a vědkyně Vittoria Alliata di Villafranca, známá svými překlady Tolkiena a tím, že hlásá, že evropští chlapci jsou ponoukáni, aby si brali krávy,“ píše deník. V projevu princezna uvedla, že „rusofobie“ byla vytvořena pro „nové vzorce kolonizace“, a spojila ji s vyloděním USA na Sicílii za druhé světové války, které označila za záminku pro šíření vlivu Washingtonu.

Princezna prý přijela, aby ukázala, že „na světě jsou i jiní lidé, kteří sdílejí váš názor a pohled na svět (…) a to usnadňuje situaci vesničance na Sicílii, která se dívá s určitým zděšením na svého syna, který se chce oženit s krávou“. „Je mou povinností vysvětlit, jak se věci mají,“ pravila ještě. „Nemá to nic společného s osobními sympatiemi. Putin je mi sympatičtější než Biden, ale jsem velkou přítelkyní Obamovy nevlastní sestry.“

Pak ještě vyhrabali vnuka jedné historické legendy. Čím dříve legenda žila, tím spíše se v potomstvu najde někdo, kdo se opravdu nepovedl a v Moskvě si ho pak jako vycpaninu mohou dát do vitríny.

„Jsem tu proto, abych podporoval mír a přátelství, a věřím, že tento konflikt byl vyprovokován a způsoben anglosaskými zájmy… Myslím, že to uvádí svět do hlubokého nebezpečí, a já jsem tu proto, abych proti tomu bojoval,“ řekl v rozhovoru pro The Guardian Pierre de Gaulle, vnuk francouzského generála a jeden z řečníků na konferenci.

Vladimir Putin (ČTK)

Tento pán minulý měsíc řekl francouzskému listu Le Parisien, že Západ „bohužel nechal Zelenského, jeho oligarchy a neonacistické vojenské skupiny uzavřít se do spirály války“.

Yves de Gaulle, Pierrův starší bratr, řekl 24. ledna listu Le Parisien, že názory jeho bratra „se netýkají nikoho jiného než jeho samotného – ani mě, ani naší rodiny, a tím méně generála“.

„Můj dědeček měl velmi hluboké znalosti a intenzivní znalosti také o ruských vůdcích a lidech,“ plácal vnuk na „konferenci“. „Takže si byl docela dobře vědom zájmu a geografické nutnosti, aby se Evropa a Francie spojily s Ruskem. Stále více lidí si uvědomuje, že tento konflikt vznikl proto, aby rozbil jednotný blok Evropy ve prospěch Američanů,“ dodal.

Najít dost Evropanů, aby dělali kompars Putinově válečné tragikomedii, je dnes skutečně trochu problém, protože by to bylo hloupé už i některým letitým kolaborantům. Zabíjení civilistů včetně dětí je přece jen něco jiného než běžné ruské drzosti. Proto bylo nutné do toho počtu 90 delegátů přidat i mnoho zastánců konspiračních teorií.

Nikolaj Malinov, bývalý poslanec bulharského parlamentu, na něhož jsou nyní uvaleny sankce ze strany USA, akci zahájil slovy, že nastal čas, aby „síly světla porazily síly temnoty“.

Pomatený Steven Seagal, který byl jmenován zvláštním zástupcem pro kulturní styky mezi Ruskem a USA, se nechal slyšet: „Jsem stoprocentní rusofil a milionprocentní Rus,“ řekl Seagal na tiskové konferenci.

Igor Girkin - Strelkov (Dom kobb / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Dorazil i ministr zahraničí Sergej Lavrov, protože jinak by si této sedánky asi všimly jen sobotní přílohy novin v rubrice „Zajímavosti“. Pronesl hlavní projev spolu s poselstvím Vladimira Putina. „Nejsme svědky jen neonacismu, ale přímo nacismu, který pokrývá stále více evropských zemí,“ řekl Lavrov. „Vidíme, jak se před našima očima ničí historie, ničí se svaté památky.“

Je vidět, že Putinova junta už skutečně mele z posledního. Gorbačov tedy dokázal ještě za SSSR přilákat do Moskvy větší celebrity.

Bylo by zajímavé zjistit, jestli nejsou naši „chápači“ Putina, kolaboranti, velkoSlované a hlasatelé míru poněkud zhrzeni. Hvězdami by na takové akci přece měli být přední myslitelé a názoroví vůdci jako  Vyvadil, Rajchl, Skála, Zuzana Majerová, Zwyrtek Hamplová, Ševčík, Paroubek, Foldyna a aspoň do publika dodat pár lidí, co se slézají na wlastenské akci v Příčovech.

Asi se musí ještě víc snažit a dál se odkopávat, až budou jako nahatá ruská batolátka zcela bez peřinky a svět je uzří v celé jejich autentické kráse. To by bylo moc krásné a Jan Tománek s Igorem Chaunem by o tom mohli natočit film. To by mohl být skutečný virál.

Jen chtít!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články