Od čeho zase Zeman údajným metálem pro pěvce Michala Davida odvádí pozornost?

(youtube)

Abychom měli intelektuálně čím žít, řeší se teď, jestli prezident Zeman udělí pěvci Michalu Davidovi metál. Nic oficiálního k tomu není, jen zmínky v bulváru. „Z kuloárů Pražského hradu unikla informace, že se prezident Miloš Zeman (74) letos chystá vyznamenat i Michala Davida (58)! Hitmakerovi hodlá dát metál za to, že rozdává radost lidem,“ píše třeba Blesk.

Pro sociální sítě je to samozřejmě skvělá návnada. Jen jde o to, jestli se nemá veřejný prostor zamořit umělým jevištním kouřem, který má zakrýt něco jiného.

Michal David je jedním ze symbolů normalizační doby. Byl jeden z těch, co „rozdávali radost“. Podle svého nadání tak dotyční činili. Rozdávání radosti se samozřejmě lišilo podle míry talentu a ochoty se zaprodat přídavnými činnostmi. Doba to byla pod psa, tak bylo třeba budit falešný dojem, že jsou všichni štěstím z budování celí u vytržení a po budování a po práci mají ještě legraci. Byly „uspokojovány potřeby“. Hmotné, kulturní, náboženské. Socialistické zvířátko dostalo do příslušné misky svůj pečlivě odvážený příděl odborně namixované a složené potravy. Michal David byl součástí tohoto provozu.

Kdo neztratil paměť a měl už tehdy trochu rozumu, tak to ví i dnes. Několik desítek procent populace rozum nemá nikdy a paměť slouží stále hůře.

O to ale nejde. Zeman si samozřejmě užívá, když může vytočit mýtickou pražskou kavárnu a je jedno, jestli jsou zprávy o dalším metálu jen takový pokusný balónek, nebo je to pravda. Rozhodně odeberou čas a energii potřebné pro důležitější úvahy. Zeman je celkem prokazatelně figurka ruských zájmů (stejně jako čínských), a to politických i ekonomických. Bylo by dobré se zajímat o to, od čeho se zase někdo pokouší odvést pozornost.

Když Zeman před prázdninami pálil v půlce června velké rudé trenky, pohltilo to značnou část pozornosti. Přitom zrovna v tu dobu jednalo trio Zeman, Babiš a šéf ČEZ Daniel Beneš o dostavbě Temelína, o kterou mají zájem Rusové a hradní klika.

Bývalý poslanec Ivan Gabal k tomu sdělil: „Je třeba nedvojznačně vyhlásit: Pokus dostat Rosatom do Temelína, nás do energetického područí Ruska a udělat z nás Maďarsko povede k pádu jakékoli vlády, i prezidenta, který k tomu kšeftu může dělat kašpařiny. Západní orientace země je definitivní, právě v roce výročí okupace.“

Jestli je definitivní, to se ještě uvidí. Někomu by možná stačila taková poloorientace a to už by se daly dělat různé kšefty. Jaderná energie u nás tvoří třetinu a ruské angažmá by vliv Ruska posílilo. Řeší to ale někdo na prvních stránkách novin? Nebo na Facebooku, až na výjimky? Ne, červené trenky, Michal David, Zemanovo škobrtání o různé koberce. To všechno se děje, ale Temelín a ruský vliv jsou důležitější než koncerty Alexandrovců.

Ruska se ale bát nemáme, Brusel je horší, sděluje nám do toho exprezident Klaus. Ten taky ví, proč to dělá.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner