Odborník na spánek má jednoduchý trik, jak bez problémů a rychle usnout

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Problémy s usínáním má v dnešní době mnoho lidí. Někdo je ve stresu, jiní lidé si ještě v hlavě přehrávají, co všechno musí další den stihnout. Existuje ovšem velmi jednoduchý návod, jak se potíží zbavit a zase se v klidu vyspat. Upozorňuje na něj deník The Sun.

James Wilson je odborníkem na spánek. Podle jeho slov je usnutí velice jednoduché, jen je k tomu potřeba vědět pár věcí. Podle spoluzakladatele společnosti Beingwell nezáleží na tom, v kolik hodin se rozhodnete jít spát, ale důležité je, v jakém stavu se vaše tělo nachází.

Konkrétně jde o to, je-li váš organismus dostatečně zklidněný. Právě to je klíčem ke kvalitnímu spánku a spokojenosti po probuzení. Přestože existuje několik triků na rychlé usnutí, James preferuje ten svůj. „Láhev naplňte vlažnou vodou, poté na ni položte své bosé nohy,“ radí.

„Tím se mírně zvýší vaše tělesná teplota. A když se trochu zapotíte, teplota vašeho těla zase klesne. Snížení teploty je součástí procesu před usnutím. Takže je to něco jako zpráva pro vaše tělo, že už jste připraveni ke spánku, a to pomáhá procesu relaxace,“ vysvětlil James britskému deníku.

Odborník na spánek také doporučuje, abyste při relaxaci tímto způsobem sledovali v televizi něco méně náročného na přemýšlení, zkrátka abyste takzvaně „vypnuli“. Pak si totiž budete jisti, že je odpočaté nejen vaše tělo, ale i vaše mysl. Podle Jamese stejnou službu nabídne i koupel nebo sprcha, ale pokud na ně nikdo nemá večer čas, měl by trik s lahví plnou teplé vody pomoci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články