Odcházející poslankyně: Urážky a vyžadování poslušnosti. Koho to v ANO překvapuje?

Eric Drooker

Poslankyně Kristýna Zelienková odchází z hnutí ANO, protože se (mimo jiné) setkala s ponižováním a vulgárními urážkami ve chvíli, kdy nesouhlasila s tím, co hnutí v poslanecké sněmovně prosazuje. Opravdu je tohle nějaká překvapivá zpráva?

Vzhledem k tomu, že Babišova strana (v níž ale samozřejmě nejsou žádní politici a všichni makají) nemá program, řídí se výzkumy veřejného mínění (protože Chceme lepší Česko) a kromě toho má tu moc své momentální myšlenky lehce prosazovat přes média, bylo by poměrně překvapivé, kdyby v ANO kdokoli stál o demokratickou diskuzi, nedejbože stranickou opozici. Takové výměny názorů, ty nemohou být vítány někde, kde se parlament považuje za žvanírnu.

Hnutí ANO je navíc stranou jednoho muže, a to navíc takového, který svou stranu „řídí jako firmu“. A protože je zvyklý, že co v Agrofertu řekne, to platí, má dojem, že takhle funguje svět. Toho nepříjemného střetu s realitou si můžeme povšimnout zejména ve chvíli, kdy se Babišovi něco nedaří, někdo mu oponuje či nehovoří na TV Prima, ale někde, kde existují protiargumenty. To pak začne útočit, říkat nesmysly a přejde do slovenštiny.

Poslankyně Zelienková sice na to, jak to v ANO vypadá, přišla poměrně pozdě, její prohlášení je přesto odvážné, protože jestli Babiš umí něco velmi dobře, je to pomsta. A kdo za to může, to už naznačil Jaroslav Faltýnek – Zelienková má prý blízko k TOP 09. Tak snad to nedopadne, jak glosoval na Twitteru šéf této strany Miroslav Kalousek, když po Faltýnkově výzvě, aby poslankyně složila mandát, napsal: „Jako vždy má ANO dvojí metr. Že tuto „zásadu“ neuplatňovali u K. Turečka (Tureček přešel z TOP 09 právě do hnutí ANO, pozn. red.)? V rámci fair play bude asi Kristýna Zelienková polita herbicidy.”

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechm[email protected]

Revue Forum Banner