Odletí Zeman do USA? Možná začátkem května, mlží Ovčáček

ČTK

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Ani serveru Info.cz dnes mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nebyl schopen jasně odpovědět, kdy konečně Miloš Zeman navštíví USA. Původně plánovaný termín byl v polovině dubna, ale jak se zdá, sbaleno prezident zatím nemá.

Ovčáček aktuálně hovoří o začátku května, ani to však zatím není jisté. Pražský hrad stále nemá jasno ohledně prezidentovy návštěvy Bílého domu. Je proto otázkou, zda o ní v Bílém domě vůbec vědí.

ceskatelevize.cz

Jasné není ani to, o jaký typ schůzky se bude jednat. Bývalý velvyslanec ČR v USA Petr Kolář se například obává, že z oficiální návštěvy se nakonec vyklube jen několikaminutový pozdrav. I ten ale jistě bude umět Jiří Ovčáček řádně zpropagovat. Pozdrav to bude jistě kamarádský, plný respektu a vzájemného obdivu.

Teď jde jen o to, kdy ke schůzce opravdu dojde. A co na to Rusko? Mlčí? No, možná by bylo dobré o termínu schůzky ještě trochu popřemýšlet. Třeba 9. květen by nejvhodnější opravdu nebyl, na ruské ambasádě budou pana prezidenta jistě čekat.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner