Odmítal nosit roušku, šířil lži o koronaviru. Ten ho nyní zabil

Matthews v existenci covidu nevěřil. Udělal chybu. (IG @gwmatthewsfineartpainter)

Matthews v existenci covidu nevěřil. Udělal chybu. | FOTO: IG @gwmatthewsfineartpainter

Najde se mnoho lidí, kteří zlehčují nebezpečí, které s sebou nese nákaza covid-19. Mezi popírače a velké odpůrce nošení roušek patřil i muž z Velké Británie, který ovšem za svou lehkovážnost zaplatil životem. Jak informuje Daily Mirror, zesnulý muž přispíval na konspirační fóra, kde se snažil přesvědčil veřejnost, že koronavirus není hrozbou.

Gary Matthews na sobě pozoroval příznaky téměř týden, než se nechal otestovat na covid. Pozitivní výsledek se dozvěděl pouze den před tím, než zemřel. Šestačtyřicetiletý Brit tak doplatil na to, že odmítal dodržovat vládní opatření a nabádal k tomu i další.

Gary Matthews zemřel ve 46 letech. (zdroj: IG @gwmatthewsfineartpainter)

Podle Matthewsova bratrance Tristana Copelanda byl jeho příbuzný ovlivněn konspiračními skupinami, s nimiž byl poslední měsíce ve spojení. „On a jeho přátelé měli potřebu chodit ven a setkávat se s dalšími lidmi. Chtěli tím ukázat, že nevěří vládě,“ sdělil Copeland deníku The Guardian.

Matthews prý přestal médiím věřit po konfliktu v Sýrii. „Přečetl si několik článků, které ho vedly k nedůvěře v média. Nakonec ho to přivedlo k některým skupinám popírajícím změnu klimatu,“ vysvětluje Copeland změnu myšlení svého bratrance. Přes jeho nepochopitelné chování v době pandemie o něm mluví jako o laskavém a talentovaném muži, který miloval malování portrétů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články