Ruská státní televize vyzývá k útoku na Německo, jeho vláda je prý nacistická

Tank Leopard 2A6 (Ministerie van Defensie / Wikimedia Commons / CC0 1.0)

Tank Leopard 2A6 | FOTO: Ministerie van Defensie / Wikimedia Commons / CC0 1.0

Vyslání čtrnácti tanků Leopard 2A6 na Ukrajinu potvrdil německý kancléř Olaf Scholz. Přestože Berlín otálel a čekal na reakci Spojených států, zda tanky pošlou také, nyní je jasné, že svůj přístup přehodnotil. Slibovanou techniku okupované zemi skutečně poskytne a povolí to i dalším státům. To ovšem vyvolalo bouři nevole v Rusku, kde někteří propagandisté a Putinovi spolupracovníci volají po útoku na německou metropoli.

Tanky, které pošle Německo na okupované území, nebudou jediné, kterých se Ukrajinci dočkají. Pomoci chtějí i Polsko, Finsko, Nizozemsko, Velká Británie, patrně se zapojí i Spojené státy či Švédsko. To ovšem vyvolává nervozitu na ruské straně. Putinova armáda totiž není schopna s tou ukrajinskou bojovat vítězně a každé další posílení protivníka bude pro Rusko velmi nepříjemné.

Německý bojový tank Leopard 2 A7  (WikiMedia / CC BY-SA 4.0 / Public Domain)

To si uvědomuje i prokremelská propaganda, která na přesun německých tanků ihned zareagovala. Jevgenij Satanovskij přirovnal situaci ke 2. světové válce. „Německé tanky s kříži na pancíři budou opět projíždět přes Ukrajinu a útočit na ruské vojáky,“ řekl prezident moskevského Institutu Blízkého východu. „Mám na to přirozenou reakci – Sovětský svaz v roce 1941 bombardoval Berlín,“ dodal.

Sdělil také, že pro něj se jedná o signál, že Říšský sněm, respektive Bundestag, který nyní nahrazuje Říšský sněm, by prostě už neměl stát. „Na jeho místě zůstane plochá mírně radioaktivní roztavená zem,“ sdělil Satanovskij na YouTube.

Na téma tanků Leopard mířících na Ukrajinu se vyjádřila i nejznámější tvář ruské propagandy Vladimir Solovjov. Ten již několikrát označil západní země za přímé účastníky války. Po Velké Británii teď zacílil na Německo. „Je čas vyslat jasný a rozhodný signál, že Německo nyní považujeme za přímého účastníka konfliktu, což oživuje vzpomínky na 2. světovou válku,“ řekl ve vysílání Rossija 1.

„Zapojení německých tanků bude rozhodně znamenat, že považujeme německé území, vojenské základny a další objekty za legitimní cíle,“ sdělil Solovjov. „NATO chce bojovat tímto lstivým způsobem a předstírat, že nebojuje. Německý ministr obrany Boris Pistorius se zapíše do dějin jako imbecil, který vedl k tomu, že se Německo stalo zónou přímého ničení,“ pokračoval moderátor. „Německý lid se dozví, jaké nové nacistické vůdce si vychoval a přivedl k moci,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články