Odpor vůči Babišovi se zúročil. Děkujeme za podporu volebního vydání a celé naší práce

Zvláštní vydání Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Zvláštní vydání Týdeníku FORUM | FOTO: FORUM 24

Asi je každému čtenáři jasné, co po výsledku prezidentské volby cítí lidé, kteří se od samého počátku Babišova brutálního tažení českou politikou postavili principiálně proti jeho manipulativnímu stylu. Je to samozřejmě pocit satisfakce. Na druhou stranu ale cítíme i smutek za ty roky, kdy jsme se museli brodit neskutečným hnojem a nechali na sebe lít od Babiše a jeho lidí kýbly špíny.

Celý problém je v tom, že Andrej Babiš je nekulturní sprosťák a barbar, který způsobil děsivou degradaci naší veřejné debaty. A poznání, že je pro českou demokracii nebezpečný, mohl učinit každý, kdo měl otevřené oči.

Bohužel tu celá řada novinářů, herců, zpěváků, vědců a intelektuálů předstírala, že jde o standardního politika, který nás chce zbavit korupce. Ještě dneska je mi na zvracení z pořadu Jana Krause, který vyrobil z Andreje Babiše hotového sympaťáka. A ještě dneska je mi smutno z editorialů Erika Taberyho z Respektu, který o mně psal, že nebezpečně přeháním, když vykresluji Babiše jako nehorázného lumpa, který ohrožuje demokracii.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Známe dobře ten rozsáhlý seznam kolaborantů a prostitutů, kterým učarovaly Babišovy miliardy a kteří ho utvrzovali v přesvědčení, že se všichni dají koupit, protože jsme přece všichni na prodej. Nechci ale takové vzpomínky šířit jmenovitě v zájmu nápravy situace. Každého polepšeného babišáka bereme zpátky do slušné společnosti. Jen by se měl omluvit.

Důležitější je, že tu prostě nejsme všichni na prodej a nelze si každého koupit.

Je tu ale docela jiná skupina lidí. Za těch deset let odporu vůči Babišovi jsem poznal neobyčejné lidi, kteří doslova dýchají za naši zemi, za demokracii a svobodu.

Obdivuji lidi, které jsem potkal na každé z našich více než šedesáti veřejných debat o Babišově manipulaci v oblasti médií, jež jsme pořádali díky občansky statečným lidem po celé České republice. Ti lidé se skládali na to, abychom mohli pracovat a přežít. A podrželi nás, když bylo nejhůř.

Obdivuji přitom tu obrovskou odevzdanost tisíců aktivních lidí pro naši zemi, pro její civilizovanou budoucnost a její dobrou mezinárodní reputaci. Byla to pro mě ohromná škola. Snad v každé naší obci, v každém městě fungují lidé, kteří mají jasnou hierarchii hodnot a jasné přesvědčení o tom, kam má patřit náš stát. Mezi ty nejlepší země světa. A to se daří. Díky nim.

Naše předvolební vydání Týdeníku FORUM pro 2,5 milionu domácností v zemi podpořily více než 4 tisíce našich čtenářů a podporovatelů. Srdečně děkujeme! Úspěch a dosah této akce byl jednoznačný, a to navzdory našim kritikům. Rozhodující bylo to, že se lidé neuvěřitelnou rychlostí složili na to, abychom mohli vytisknout a distribuovat tak gigantický náklad. Rotačky moderní tiskárny našich přátel v Řezně jely nepřetržitě dva dny a kamiony pak odvážely noviny do skladů distribučních firem po celé zemi. Složili jsme se tak po vzoru legendární sbírky „národ sobě“ na akci za 4,4 milionu korun. To je fascinující. Děkujeme.

Náš internetový deník FORUM 24 četlo ve dvou týdnech mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby 400 000 až 500 000 čtenářů denně. Jsme hrdí na to, že jsme mohli svojí troškou práce přispět k tomu, aby Česká republika patřila pevněji do rodiny moderních, civilizovaných a demokratických zemí euroatlantického společenství.

Obrovské poděkování všem, kteří podporují práci redakcí deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM.

Pavel Šafr
Noviny na podporu generála Pavla jsme po zkušenostech s českými miliardáři raději vytiskli v Německu. Zde je také jasně vidět, že jsme v řezenské tiskárně vytiskli 2 500 000 výtisků novin, které názorně ukazují, že Babiš nemůže být prezidentem naší země.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články