Odpor živnostníků proti Babišovu projektu EET povážlivě roste

()

Jestliže Miroslav Kalousek navrhuje odložení projektu elektronické evidence tržeb, paradoxně tím Babišovi spíše podává pomocnou ruku, než že by mu vysloveně škodil. Buzerační akce EET totiž zjevně přinese vládnímu hnutí ještě velké problémy, a to přímo před volbami. Člověk by se skoro začal modlit, ať hlavně Babiš Kalouska neposlechne. Byl by to sice ostudný ústupek, ale na druhou stranu zavádění EET bude celonárodním branným cvičením proti oligarchovi.

Již nyní se po hospodách šíří pivní tácky a samolepky se slogany proti EET. Týdeník Reflex přinesl galerii antibabišovských motivů ze spontánní produkce živnostníků a hospodských. Na pivním tácku ve své oblíbené hospodě tak třeba najdeme jednoduché vysvětlení, které pochopí tentokrát každý: „POZOR! Kvůli EET zavře i tvoje hospoda!“

Ohromný zájem jsme ve Svobodném fóru zaznamenali o článek Štěpána Maláta, v němž konkrétní živnostníci uvádějí, jaké budou mít se zaváděním EET finanční náklady. Článek četlo za pouhé čtyři dny 160 tisíc čtenářů.

Ilustrační foto. (jaknaetrzby.cz)

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ovšem s tézí, že by bylo pro Česko nejlepší, aby se Andrej Babiš odkopal při zavádění EET ostře nesouhlasí. „ČR se nesmí stát vývojovou laboratoří a podnikatelé se nesmějí stát pokusnými králíky. “ TOP 09 proto předkládá návrh zákona, který oddaluje účinnost EET o dva roky. „Obracíme se na ČSSD i na KDU-ČSL, aby zvážily míru své zodpovědnosti,“ vyzval Kalousek.

TOP 09 kritizuje zejména, že zákon začne platit pro každého podnikatele jinak. Od prosince budou muset tržby evidovat hotely a restaurace. Od března příštího roku se bude vztahovat na maloobchodní a velkoobchodní firmy. Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, které se pod zákon dostanou od 18. měsíce.

Kalousek dodává, že nechce EET jen odložit. V případě, že dostane od voličů mandát ve volbách, tak tento projekt zcela zruší.

———-

Tady jsou motivy z českých hospod, které jasně vyjadřují, že Babiš bude mít opravdu problém. Řekněme rovnou, že si to zcela zaslouží.

Reflex

a3

 

Informaci přinesl jako první týdeník Reflex

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]